Paid Memberships Pro 3.6.3 - en to nl translation catalogue (1958 entries)

en:  Invalid fields:
nl:  Ongeldige velden:

en:  Total Members
nl:  Totaal aantal leden

en:  and then <strong>%1$s after %2$d %3$s</strong>.
nl:  en vervolgens <strong>%1$s na %2$d %3$s</strong>.

en:  and then <strong>%1$s every %2$d %3$s for %4$d more payments</strong>.
nl:  en vervolgens <strong>%1$s iedere %2$d %3$s voor %4$d meer betalingen</strong>.

en:  and then <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>.
nl:  en vervolgens <strong>%1$s elke %2$d %3$s</strong>.

en:  and then <strong>%1$s per %2$s for %3$d more %4$s</strong>.
nl:  en vervolgens <strong>%1$s per %2$s voor %3$d meer %4$s</strong>.

en:  and then <strong>%1$s per %2$s</strong>.
nl:  en vervolgens <strong>%1$s per %2$s</strong>.

en:  v2 - Checkbox
nl:  v2 - Selectievak

en: $10 per month
nl: $10 per maand

en: %1$s %2$s for %3$s
nl: %1$s/%2$s voor %3$s

en: %1$s at %2$s
nl: %1$s op %2$s

en: %1$s every %2$d %3$s
nl: %1$s elke %2$d %3$s

en: %1$s membership expires after %2$d %3$s
nl: %1$s lidmaatschap verloopt na %2$d %3$s

en: %1$s to %2$s
nl: %1$s naar %2$s

en: %d PMPro orders were retained for business records.
nl: %d PMPro orders zijn bewaard voor zakelijke dossiers.

en: %s (environment not registered)
nl: %s (omgeving niet geregistreerd)

en: %s (gateway not registered)
nl: %s (gateway niet geregistreerd)

en: %s Active Step
nl: %s Actieve stap

en: %s Add Field
nl: %s veld toevoegen

en: %s Add Field Group
nl: %s veldgroep toevoegen

en: %s Add New Group
nl: %s nieuwe groep toevoegen

en: %s Add New Level
nl: %s nieuw niveau toevoegen

en: %s agreed to %s (ID #%d, last modified %s) on %s.
nl: %s ging akkoord met %s (ID # %d, laatst gewijzigd %s) op %s.

en: (1) <a target="_blank" href="%s">Backup your WordPress database</a></strong> and then (2) <a href="%s">click here to start the update</a>.
nl: (1) <a target="_blank" href="%s">Backup je WordPress database</a></strong> en (2) <a href="%s">klik hier</a> I'm vervolgens de update te starten.

en: (required)
nl: (verplicht)

en: - choose one -
nl: - kies één -

en: -- Select --
nl: -- Selecteer --

en: ...and that is perfectly OK! PMPro is free to use for as long as you want for membership sites of all sizes. Interested in unlimited support, access to over 70 featured-enhancing Add Ons and instant installs and updates? <a %s>Check out our paid plans to learn more</a>.
nl: ... en dat is perfect in orde! PMPro is gratis te gebruiken zolang je maar wilt voor lidmaatschapssites van elke omvang. Geïnteresseerd in onbeperkte ondersteuning, toegang tot meer dan 70 verbeterde Add-ons en directe installaties en updates? <a %s>Bekijk onze betaalde abonnementen voor meer informatie</a>.

en: .htaccess Cache Usage
nl: .htaccess cache gebruik

en: 1 PMPro order was retained for business records.
nl: 1 PMPro order is bewaard voor zakelijke dossiers.

en: 2Checkout INS Debug Mode
nl: 2Checkout INS foutopsporing modus

en: 2Checkout Settings
nl: 2Checkout-instellingen

en: 2Checkout integration does not support custom trials. You can do one period trials by setting an initial payment different from the billing amount.
nl: 2Checkout integratie ondersteunt geen testperiodes. Je kunt een testperiode instellen door het intiële bedrag af te laten wijken van het periodieke bedrag.

en: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-invalid" href="%s">No License</a>
nl: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-invalid" href="%s">Geen licentie</a>

en: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-valid" href="%s">Valid License</a>
nl: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-valid" href="%s">Geldige licentie</a>

en: <a href="%s">Enter your key here</a>
nl: <a href="%s">Voer hier je sleutel in</a>

en: <a href="%s">View your membership account</a> to verify your license key.
nl: <a href="%s">Bekijk je lidmaatschapsaccount</a> om je licentiesleutel te verifiëren.

en: <a target="_blank" href="%1$s">Add</a> or <a target="_blank" href="%2$s">edit</a> a single page to protect it.
nl: <a target="_blank" href="%1$s">Voeg</a> of <a target="_blank" href="%2$s">bewerk</a> een enkele pagina toe om deze te beschermen.

en: <a target="_blank" href="%1$s">Add</a> or <a target="_blank" href="%2$s">edit</a> a single post to protect it.
nl: <a target="_blank" href="%1$s">Voeg</a> of <a target="_blank" href="%2$s">bewerk</a> een enkele post toe om deze te beschermen.

en: <p>A member's Braintree subscription has expired at your site. This typically happens if you've set up billing limits on your levels.</p><p>We have not removed the user's membership level.</p><p>You can view details on this user here: %s</p>
nl: <p>Het Braintree abonnement van een lid is op je site verlopen. Dit gebeurt meestal als je factuur beperkingen voor je niveaus hebt ingesteld.</p><p>We hebben het lidmaatschapsniveau van de gebruiker niet verwijderd.</p><p>Je kunt hier details over deze gebruiker bekijken: %s</p>

en: <p>A payment at !!sitename!! for !!user_login!! requires additional customer authentication to complete.</p>
    <p>Below is a copy of the email we sent to !!user_email!! to notify them that they need to complete their payment:</p>
    
    <p>Customer authentication is required to finish setting up your subscription at !!sitename!!.</p>
    
    <p>Please complete the verification steps issued by your payment provider at the following link:</p>
    <p>!!invoice_url!!</p>
nl: <p>Een betaling op !!sitename!! voor !!user_login!! vereist aanvullende klantauthenticatie om te voltooien.</p>
    <p>Hieronder staat een kopie van de e-mail die we hebben verzonden naar !!user_email!! om hen te informeren dat ze hun betaling moeten voltooien:</p>
    
    <p>Klantverificatie is vereist om het instellen van je abonnement op !!sitenaam!! te voltooien.</p>
    
    <p>Voltooi de verificatiestappen van je betalingsprovider via de volgende link:</p>
    <p>!!invoice_url!!</p>

en: <p>A payment is being held for review within Authorize.net.</p><p>Payment Information From Authorize.net
nl: <p>Een betaling staat ter controle bij Authorize.net.</p><p>Betalingsinformatie van Authorize.net

en: <p>An administrator at !!sitename!! has changed a membership level for !!name!!.</p>
    
    <p>!!membership_change!!</p>
    
    <p>Log in to your WordPress admin here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Een beheerder bij !!sitename!! heeft een lidmaatschapsniveau gewijzigd voor !!name!!.</p>
    
    <p>!!membership_change!!</p>
    
    <p>Log hier in op je WordPress beheerder: !!login_url!!</p>

en: <p>An administrator at !!sitename!! has changed your membership level.</p>
    
    <p>!!membership_change!!</p>
    		
    <p>If you did not request this membership change and would like more information please contact us at !!siteemail!!</p>
    		
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Een beheerder bij!!sitename!! heeft je lidmaatschapsniveau gewijzigd.</p>
    
    <p>!!membership_change!!</p>
    		
    <p>Als je deze wijziging van het lidmaatschap niet hebt aangevraagd en meer informatie wilt, neem contact met ons op via!!siteemail!!</p>
    		
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>

en: <p>Customer authentication is required to finish setting up your subscription at !!sitename!!.</p>
    
    <p>Please complete the verification steps issued by your payment provider at the following link:</p>
    <p>!!invoice_url!!</p>
nl: <p>Klantverificatie is vereist om het instellen van je abonnement op !!sitename!! te voltooien.</p>
    
    <p>Voltooi de verificatiestappen van je betalingsprovider via de volgende link:</p>
    <p>!!invoice_url!!</p>

en: <p>Dear !!header_name!!,</p>
nl: <p>Beste !!header_name!!,</p>

en: <p>Order #!!order_id!! at !!sitename!! has been refunded.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Refunded: !!order_total!!
    </p>
    
    <p>Log in to your WordPress admin here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Bestelling #!!order_id!! bij!!sitename!! is terugbetaald.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal terugbetaald:!!order_total!!
    </p>
    
    <p>Login op je WordPress beheer hier:!!login_url!!</p>

en: <p>Order #!!order_id!! at !!sitename!! has been refunded.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Refunded: !!order_total!!
    </p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
    <p>To view an online version of this order, click here: !!order_url!!</p>
    
    <p>If you did not request this refund and would like more information please contact us at !!siteemail!!</p>
nl: <p>Bestelling #!!order_id!! bij!!sitename!! is terugbetaald.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal terugbetaald:!!order_total!!
    </p>
    
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>
    <p>Om een online versie van deze bestelling te bekijken, klik hier:!!order_url!!</p>
    
    <p>Als je deze terugbetaling niet hebt aangevraagd en meer informatie wilt, neem contact met ons op via!!siteemail!!</p>

en: <p>Respectfully,<br />!!sitename!! </p>
nl: <p>Met respect,<br />!!sitename!! </p>

en: <p>Thank you for your membership to !!sitename!!. Below is a receipt for your most recent membership order.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Billed: !!order_total!!
    </p>
    <p>
    	Billing Information:<br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Expires: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
    <p>To view an online version of this order, click here: !!order_url!!</p>
nl: <p>Bedankt voor je lidmaatschap bij!!sitename!!. Hieronder vindt je een ontvangstbewijs voor je meest recente lidmaatschapsbestelling.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal gefactureerd:!!order_total!!
    </p>
    <p>
    	Factuurinformatie:<br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!:!!accountnumber!!<br />
    	Verloopt:!!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>
    <p>Om een online versie van deze bestelling te bekijken, klik hier:!!order_url!!</p>

en: <p>Thank you for your membership to !!sitename!!. This is just a reminder that your membership will end on !!enddate!!.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Bedankt voor je lidmaatschap van !!sitename!!. Dit is slechts een herinnering dat uw lidmaatschap eindigt op !!enddate!!.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau: !!membership_level_name!!</p>
    
    <p>Log hier in op je lidmaatschapsaccount: !!login_url!!</p>

en: <p>Thank you for your membership to !!sitename!!. Your membership account is now active.</p>
    
    !!membership_level_confirmation_message!!
    
    !!instructions!!
    
    <p>Below are details about your membership account and a receipt for your initial membership order.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    <p>Membership Fee: !!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Billed: !!order_total!!
    </p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Bedankt voor je lidmaatschap bij!!sitename!!. Je lidmaatschapsaccount is nu actief.</p>
    
    !!membership_level_confirmation_message!!
    
    !!instructions!!
    
    <p>Hieronder vind je details over je lidmaatschapsaccount en een ontvangstbewijs voor je eerste lidmaatschapsbestelling.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau:!!membership_level_name!!</p>
    <p>Lidmaatschapskosten:!!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!!!!discount_code!!
    
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal gefactureerd:!!order_total!!
    </p>
    
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>

en: <p>Thank you for your membership to !!sitename!!. Your membership account is now active.</p>
    !!membership_level_confirmation_message!!
    <p>Below are details about your membership account and a receipt for your initial membership order.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    <p>Membership Fee: !!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Billed: !!order_total!!
    </p>
    <p>
    	Billing Information:<br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Expires: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Bedankt voor je lidmaatschap bij!!sitename!!. Je lidmaatschapsaccount is nu actief.</p>
    !!membership_level_confirmation_message!!
    <p>Hieronder vindt je details over je lidmaatschapsaccount en een ontvangstbewijs voor je eerste lidmaatschapsbestelling.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau:!!membership_level_name!!</p>
    <p>Lidmaatschapskosten:!!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!!!!discount_code!!
    
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal gefactureerd:!!order_total!!
    </p>
    <p>
    	Factuurinformatie:<br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!:!!accountnumber!!<br />
    	Verloopt:!!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>

en: <p>Thank you for your membership to !!sitename!!. Your membership account is now active.</p>
    !!membership_level_confirmation_message!!
    <p>Below are details about your membership account.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Bedankt voor je lidmaatschap van !!sitename!!. Je lidmaatschapsaccount is nu actief.</p>
    !!membership_level_confirmation_message!!
    <p>Hieronder vindt je details over je lidmaatschapsaccount.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau: !!membership_level_name!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>Log hier in op je lidmaatschapsaccount: !!login_url!!</p>

en: <p>The billing information for !!display_name!! at !!sitename!! has been changed.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Billing Information:<br />
    	!!billing_name!!<br />
    	!!billing_street!!<br />
    	!!billing_city!!, !!billing_state!! !!billing_zip!!	!!billing_country!!
    	!!billing_phone!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Expires: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Log in to your WordPress dashboard here: !!login_url!!</p>
nl: <p>De factuurgegevens voor !!display_name!! bij !!sitename!! zijn gewijzigd.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    Factuurgegevens:<br />
    !!billing_name!!<br />
    !!billing_street!!<br />
    !!billing_city!!, !!billing_state!! !!billing_zip!! !!billing_country!!
    !!billing_phone!!
    </p>
    
    <p>
    !!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    Vervalt: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Log hier in op je WordPress dashboard: !!login_url!!</p>

en: <p>The current subscription payment for level !!membership_level_name!! at !!sitename!! membership has failed. <strong>Please click the following link to log in and update your billing information to avoid account suspension.</strong><br/> !!login_url!! </p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
nl: <p>De huidige abonnementsbetaling voor niveau!!membership_level_name!! bij!!sitename!! lidmaatschap is mislukt. <strong>Klik op de volgende link om in te loggen en je factuurgegevens te updaten om opschorting van je account te voorkomen.</strong><br/> !!login_url!! </p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>

en: <p>The membership for !!user_login!! at !!sitename!! has been cancelled.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    <p>Start Date: !!startdate!!</p>
    <p>End Date: !!enddate!!</p>
    
    <p>Log in to your WordPress admin here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Het lidmaatschap voor !!user_login!! bij !!sitename!! is geannuleerd.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau: !!membership_level_name!!</p>
    <p>Startdatum: !!startdate!!</p>
    <p>Einddatum: !!enddate!!</p>
    
    <p>Log hier in op je WordPress beheer: !!login_url!!</p>

en: <p>The payment method used for your membership at !!sitename!! will expire soon. <strong>Please click the following link to log in and update your billing information to avoid account suspension. !!login_url!!</strong></p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>The most recent account information we have on file is:</p>
    
    <p>!!billing_name!!</br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Expires: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
nl: <p>De betaalmethode die wordt gebruikt voor je lidmaatschap bij !!sitename!! verloopt binnenkort. <strong>Klik op de volgende link om je aan te melden en je factureringsgegevens te updaten om opschorting van je account te voorkomen. !!login_url!!</strong></p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>De meest recente accountinformatie die we in ons bestand hebben is:</p>
    
    <p>!!billing_name!!</br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Vervalt: !!expirationmonth!!/!!expirationmonth!!
    </p>

en: <p>The subscription payment for !!user_login!! for level !!membership_level_name!! at !!sitename!! has failed.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    
    <p>Log in to your WordPress admin here: !!login_url!!</p>
nl: <p>De abonnementsbetaling voor!!user_login!! voor niveau!!membership_level_name!! bij!!sitename!! is mislukt.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau:!!membership_level_name!!</p>
    
    <p>Log in op je WordPress beheer hier:!!login_url!!</p>

en: <p>There was a new member checkout at !!sitename!!.</p>
    
    <p><strong>They have chosen to pay by %s.</strong></p>
    
    <p>Below are details about the new membership account and a receipt for the initial membership order.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    <p>Membership Fee: !!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Billed: !!order_total!!
    </p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Er was een nieuwe lidmaatschapsafrekening bij!!sitename!!.</p>
    
    <p><strong>Ze hebben gekozen om te betalen via %s.</strong></p>
    
    <p>Hieronder staan details over het nieuwe lidmaatschapsaccount en een ontvangstbewijs voor de initiële lidmaatschapsbestelling.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau:!!membership_level_name!!</p>
    <p>Lidmaatschapskosten:!!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!!!!discount_code!!
    
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal gefactureerd:!!order_total!!
    </p>
    
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>

en: <p>There was a new member checkout at !!sitename!!.</p>
    <p>Below are details about the new membership account and a receipt for the initial membership order.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    <p>Membership Fee: !!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>
    	Order #!!order_id!! on !!order_date!!<br />
    	Total Billed: !!order_total!!
    </p>
    <p>
    	Billing Information:<br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Expires: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Er was een nieuwe lidmaatschapsafrekening bij!!sitename!!.</p>
    <p>Hieronder staan details over het nieuwe lidmaatschapsaccount en een ontvangstbewijs voor de initiële lidmaatschapsbestelling.</p>
    
    <p>Account:!!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau:!!membership_level_name!!</p>
    <p>Lidmaatschapskosten:!!membership_cost!!</p>
    !!membership_expiration!!!!discount_code!!
    
    <p>
    	Bestelling #!!order_id!! op!!order_date!!<br />
    	Totaal gefactureerd:!!order_total!!
    </p>
    <p>
    	Factuurinformatie:<br />
    	!!billing_address!!
    </p>
    
    <p>
    	!!cardtype!!:!!accountnumber!!<br />
    	Verloopt:!!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p>
    
    <p>Login op je lidmaatschapsaccount hier:!!login_url!!</p>

en: <p>There was a new member checkout at !!sitename!!.</p>
    <p>Below are details about the new membership account.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Er is een nieuwe lid afrekening bij !!sitename!!.</p>
    <p>Hieronder vindt je details over het nieuwe lidmaatschapsaccount.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau: !!membership_level_name!!</p>
    !!membership_expiration!! !!discount_code!!
    
    <p>Log hier in op je lidmaatschapsaccount: !!login_url!!</p>

en: <p>Your billing information at !!sitename!! has been changed.</p><p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Billing Information:<br />
    	!!billing_address!!
    </p><p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Expires: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p><p>If you did not request a billing information change please contact us at !!siteemail!!</p><p>Log in to your membership account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Je factuurgegevens op !!sitename!! zijn gewijzigd.</p><p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>
    	Factuurgegevens:<br />
    	!!billing_address!!
    </p><p>
    	!!cardtype!!: !!accountnumber!!<br />
    	Vervalt: !!expirationmonth!!/!!expirationyear!!
    </p><p>Als je geen wijziging van de factuurgegevens hebt aangevraagd, neem dan contact met ons op via !!siteemail!!</p><p>Log hier in op je lidmaatschapsaccount: !!login_url!!</p>

en: <p>Your membership at !!sitename!! has been cancelled.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Membership Level: !!membership_level_name!!</p>
    
    <p>If you did not request this cancellation and would like more information please contact us at !!siteemail!!</p>
nl: <p>Je lidmaatschap bij !!sitename!! is geannuleerd.</p>
    
    <p>Account: !!display_name!! (!!user_email!!)</p>
    <p>Lidmaatschapsniveau: !!membership_level_name!!</p>
    
    <p>Als je deze annulering niet hebt aangevraagd en meer informatie wilt, neem dan contact met ons op via !!siteemail!!</p>

en: <p>Your membership at !!sitename!! has ended.</p>
    
    <p>Thank you for your support.</p>
    
    <p>View our current membership offerings here: !!levels_url!!</p>
    
    <p>Log in to manage your account here: !!login_url!!</p>
nl: <p>Je lidmaatschap bij !!sitename!! is afgelopen.</p>
    
    <p>Bedankt voor je steun.</p>
    
    <p>Bekijk hier ons huidige lidmaatschapsaanbod: !!levels_url!!</p>
    
    <p>Log in om je account hier te beheren: !!login_url!!</p>

en: <span class="ab-icon"></span>Memberships
nl: <span class="ab-icon"></span>Lidmaatschappen

en: <strong>%1$d order</strong> used a <a %2$s>Discount Code</a> at checkout:
nl: <strong>%1$d order</strong> heeft een <a %2$s>Korting code</a> gebruikt bij het afrekenen:

en: <strong>%1$d orders</strong> used a <a %2$s>Discount Code</a> at checkout. Here is a breakdown of your most used codes:
nl: <strong>%1$d bestellingen</strong> gebruikten een <a %2$s>kortingscode</a> bij het afrekenen. Hier volgt een overzicht van je meest gebruikte codes:

en: <strong>%1$s after %2$d %3$s</strong>
nl: <strong>%1$s na %2$d %3$s</strong>

en: <strong>%1$s every %2$d %3$s for %4$d more payments</strong>
nl: <strong>%1$s iedere %2$d %3$s voor %4$d meer betalingen</strong>

en: <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>
nl: <strong>%1$s voor iedere %2$d %3$s</strong>

en: <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>.
nl: <strong>%1$s iedere %2$d %3$s</strong>.

en: <strong>%1$s every %2$s</strong>
nl: <strong>%1$s iedere %2$s</strong>

en: <strong>%1$s per %2$s for %3$d more %4$s</strong>
nl: <strong>%1$s per %2$s voor %3$d meer %4$s</strong>

en: <strong>%s</strong> now
nl: <strong>%s</strong> eenmalig

en: <strong>Enter your support license key</strong>. Your license key can be found in your membership email receipt or in your <a href="%s" target="_blank">Membership Account</a>.
nl: <strong>Voer je ondersteuningslicentiesleutel in</strong>. Je licentiesleutel is te vinden in je e-mailbevestiging van je lidmaatschap of in je <a href="%s" target="_blank">Lidmaatschapsaccount</a>.

en: <strong>Error:</strong> PMPro could not connect to the Stripe API. Reason: %s
nl: <strong>Fout:</strong> PMPro kon geen verbinding maken met de Stripe API. Reden: %s

en: <strong>Error:</strong> PMPro could not disconnect from the Stripe API. Reason: %s
nl: <strong>Fout:</strong> PMPro kon de verbinding met de Stripe API niet verbreken. Reden: %s

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
nl: <strong>Fout:</strong> Het wachtwoordveld is leeg.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
nl: <strong>Fout:</strong> het wachtwoord dat je hebt ingevoerd voor de gebruikersnaam %s is onjuist.

en: <strong>Error:</strong> The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
nl: <strong>Fout:</strong> de gebruikersnaam <strong>%s</strong> is niet geregistreerd op deze site. Als je niet zeker bent van je gebruikersnaam, probeer je e-mailadres in plaats daarvan.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
nl: <strong>Fout:</strong> Het gebruiker naamveld is leeg.

en: <strong>Need help?</strong> Your license allows you to open new tickets in our private support area. Purchases are backed by a 30 day, no questions asked refund policy.
nl: <strong>Hulp nodig?</strong> Met je licentie kun je vragen stellen in onze privé ondersteuningsruimte. Aankopen hebben een 30-dagen, zonder vragen, restitutie beleid.

en: <strong>Paid Memberships Pro offers plans for automatic updates of Add Ons and premium support.</strong> These plans include a license key which we recommend for all public websites running Paid Memberships Pro. A license key allows you to automatically install Add Ons included in your plan and update active Add Ons included in your plan when a new security, bug fix, or feature enhancement is released.
nl: <strong>Paid Memberships Pro biedt abonnementen voor automatische updates of add-ons en premium ondersteuning.</strong> Deze abonnementen bevatten een licentiesleutel, die we aanbevelen voor alle openbare sites die gebruik maken van Paid Membership Pro. Met een licentiesleutel kun je automatisch nieuwe add-ons installeren die in je abonnement zitten en actieve add-ons in je abonnement updaten wanneer een nieuwe beveiliging, bugfix of functie verbetering wordt uitgebracht.

en: <strong>Thank you!</strong> A valid <strong>%s</strong> license key has been used to activate your support license on this site.
nl: <strong>Bedankt!</strong> Er is een geldige licentiesleutel van <strong>%s</strong> gebruikt om je ondersteuningslicentie op deze site te activeren.

en: <strong>Warning:</strong> One or more users for deletion have an active membership level.
nl: <strong>Waarschuwing:</strong> Een of meer te verwijderen gebruikers hebben een actief lidmaatschapsniveau.

en: <strong>Warning:</strong> This user has an active membership level.
nl: <strong>Waarschuwing:</strong> Deze gebruiker heeft een actief lidmaatschapsniveau.

en: <strong>Warning:</strong> We have detected that your site URL has changed. All PMPro-related cron jobs and automated services have been disabled. Paid Memberships Pro considers %s to be the site URL.
nl: <strong>Waarschuwing:</strong> we hebben gedetecteerd dat je site URL is veranderd. Alle PMPro gerelateerde cron taken en geautomatiseerde diensten zijn uitgeschakeld. Paid Memberships Pro beschouwt %s als de site URL.

en: A Payment Gateway must be set up before any payments will be processed.
nl: Er moet een Payment Gateway ingesteld worden voordat betalingen doorgevoerd kunnen worden.

en: A free membership level that never expires.
nl: Een gratis lidmaatschapsniveau dat nooit verloopt.

en: A free reCAPTCHA key is required.
nl: Een gratis reCAPTCHA sleutel is vereist.

en: A member's Braintree subscription has expired at %s
nl: Het Braintree abonnement van een lid is verlopen op %s

en: A partial payment was made that we could not refund. Please contact the site owner immediately to correct this.
nl: Een gedeeltelijke betaling heeft plaatsgevonden die we niet konden terugbetalen. Neem direct contact op met de eigenaar van de site om dit te corrigeren.

en: A partial payment was made that we could not void. Please contact the site owner immediately to correct this.
nl: Een gedeeltelijke betaling is uitgevoerd die we niet konden laten vervallen. Neem direct contact op met de eigenaar van de site om dit te corrigeren.

en: A randomly generated code that serves as a unique, non-sequential order number.
nl: Een willekeurig gegenereerde code die dient als een uniek, niet-sequentieel bestelnummer.

en: A webhook in Stripe is required to process payments, manage failed payments, and synchronize cancellations.
nl: Een webhook in Stripe is vereist om betalingen te verwerken, mislukte betalingen te beheren en annuleringen te synchroniseren.

en: A webhook is set up in Stripe, but it is disabled.
nl: Er is een webhook ingesteld in Stripe, maar deze is uitgeschakeld.

en: A webhook is set up in Stripe, but it is using an old API version.
nl: Er is een webhook opgezet in Stripe, maar deze gebruikt een oude API versie.

en: API Password
nl: API wachtwoord

en: API Signature
nl: API handtekening

en: API Username
nl: API gebruikersnaam

en: About the PMPro Support License
nl: Over de PMPro ondersteuning licentie

en: Accept payments in Stripe (Stripe Checkout)
nl: Accepteer betalingen in Stripe (Stripe Checkout)

en: Accept payments on this site
nl: Accepteer betalingen op deze site

en: Account Information
nl: Account informatie

en: Account Number
nl: Account nummer

en: Account Page
nl: Account pagina

en: Action
nl: Actie

en: Action Link
nl: Actie link

en: Activate
nl: Activeer

en: Active
nl: Actief

en: Active Add Ons
nl: Actieve add-ons

en: Active Members
nl: Actieve leden

en: Active Members Per Level
nl: Actieve leden per niveau

en: Activity Email Frequency
nl: E-mailfrequentie van activiteit

en: Add Member
nl: Lid toevoegen

en: Add Membership
nl: Lidmaatschap toevoegen

en: Add New %s
nl: Nieuwe %s toevoegen

en: Add New Discount Code
nl: Voeg nieuwe kortingscode toe

en: Add New Group
nl: Nieuwe groep toevoegen

en: Add New Level
nl: Voeg soort lidmaatschap toe

en: Add New Member
nl: Nieuw lid toevoegen

en: Add New Membership Level
nl: Voeg soort lidmaatschap toe

en: Add New Order
nl: Voeg nieuwe bestellling toe

en: Add New User
nl: Nieuwe gebruiker toevoegen

en: Add On
nl: Add-on

en: Add Ons
nl: Add-ons

en: Add a membership level to get started.
nl: Voeg een lidmaatschapsniveau toe om te beginnen.

en: Add more features to your membership site.
nl: Voeg meer functies toe aan je lidmaatschap site.

en: Add or remove %s
nl: %s toevoegen of verwijderen

en: Add to Menu
nl: Aan menu toevoegen

en: Additional Order Information
nl: Aanvullende bestellingsinformatie

en: Additional Page Settings
nl: Aanvullende pagina-instellingen

en: Address 1
nl: Adres 1

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Address Verification Service (AVS) failure.
nl: Adres verificatie service (AVS) fout.

en: Address match not found. Check that your billing address is valid.
nl: Adres overeenkomst niet gevonden. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Admin Change
nl: Beheer verandering

en: Admin Change (admin)
nl: Beheerder wijzigen (beheer)

en: Admin: An error occurred while attempting to process this refund.
nl: Beheer: er is een fout opgetreden bij het verwerken van deze terugbetaling.

en: Admin: Order successfully refunded on %1$s for transaction ID %2$s by %3$s.
nl: Beheerder: Bestelling succesvol terugbetaald op %1$s voor transactie-ID %2$s door %3$s.

en: Admin: There was a problem processing a refund for transaction ID %1$s. Gateway Error: %2$s.
nl: Beheerder: Er is een probleem opgetreden bij het verwerken van een terugbetaling voor transactie ID %1$s. Gatewayfout: %2$s.

en: Admin: There was a problem processing the refund
nl: Beheerder: Er is een probleem opgetreden bij het verwerken van de terugbetaling

en: Administrators
nl: Beheerders

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: After
nl: Na

en: After clicking "Submit and Continue", you will be redirected to Stripe to finish connecting PMPro to your Stripe account. If you do not already have a Stripe account and do not want to set one up at this time, please select "Other/Setup Later" instead.
nl: Nadat je op "Verzenden en doorgaan" hebt geklikt, word je doorgestuurd naar Stripe om de verbinding van PMPro met je Stripe account te voltooien. Als je nog geen Stripe account hebt en er op dit moment geen wil aanmaken, selecteer dan "Overige/later instellen".

en: After connecting to Stripe, it is important to <a href="%s" target="_blank">set up your Stripe webhooks</a> to make sure that PMPro is notified of events that happen in Stripe.
nl: Na de verbinding met Stripe, is het belangrijk om <a href="%s" target="_blank">je Stripe webhooks</a> in te stellen om ervoor te zorgen dat PMPro op de hoogte wordt gebracht van gebeurtenissen die plaatsvinden in Stripe.

en: After saving this level, make note of the ID and create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to <em>pmpro_#</em>, where # is the level ID.
nl: Na het bewaren van dit niveau, noteer je de ID en creëer je een  "Plan" in je Braintree dashboard met dezelfde instellingen en de "Plan ID" ingesteld op <em>pmpro_#</em>, waar # is het niveau ID.

en: After your initial payment, your first %1$d payments will cost %2$s.
nl: Na je eerste betaling, kosten je eerstvolgende %1$d betalingen %2$s.

en: After your initial payment, your first %d payments are Free.
nl: Na je eerste betaling, zijn je eerste %d betalingen gratis.

en: After your initial payment, your first payment is Free.
nl: Na je eerste betaling, is de eerstvolgende betaling gratis.

en: After your initial payment, your first payment will cost %s.
nl: Na je eerste betaling, kost je eerstvolgende betaling %s.

en: Akismet Integration
nl: Akismet integratie

en: Aland Islands
nl: Aland-eilanden

en: Albania
nl: Albanië

en: Algeria
nl: Algerije

en: All
nl: Alles

en: All %s
nl: Alle %s

en: All Cancellations
nl: Alle annuleringen

en: All Codes
nl: Alle codes

en: All Free Levels
nl: Alle kostenloze niveaus

en: All Levels
nl: Alle soorten

en: All Members
nl: Alle leden

en: All Paid Levels
nl: Alle betaald niveaus

en: All Paid Memberships Pro updates have finished.
nl: Alle Paid Memberships Pro updates zijn voltooid.

en: All Set!
nl: Alles ingesteld!

en: All Time
nl: Altijd

en: All Users
nl: Alle gebruikers

en: All good!
nl: Perfect!

en: All webhooks appear to be working correctly.
nl: Alle webhooks lijken correct te werken.

en: Allow
nl: Toestaan

en: Allow Signups
nl: Sta inschrijvingen toe.

en: Allow anyone to purchase a gift of membership.
nl: Laat iedereen een geschenk van lidmaatschap kopen.

en: Allow usage of Paid Memberships Pro to be tracked.
nl: Sta toe dat het gebruik van Paid Memberships Pro wordt bijgehouden.

en: Allow users to pay using Apple Pay, Google Pay, or Microsoft Pay depending on their browser. When enabled, your domain will automatically be registered with Apple and a domain association file will be hosted on your site. <a target="_blank" href="%s" title="More Information about the domain association file for Apple Pay">More Information</a>
nl: Sta gebruikers toe om te betalen met Apple Pay, Google Pay of Microsoft Pay, afhankelijk van hun browser. Indien ingeschakeld, wordt je domein automatisch geregistreerd bij Apple en wordt er een domein linkbestand op je site gehost. <a target="_blank" href="%s" title="Meer informatie over het domeinassociatiebestand voor Apple Pay">Meer informatie</a>

en: Almost done. Review the membership information and pricing below then <strong>click the "Complete Payment" button</strong> to finish your order.
nl: Bijna klaar. Bekijk de lidmaatschapsinformatie en kosten hieronder en <strong>klik dan op de "Complete Payment" knop</strong> om de inschrijving af te ronden.

en: Already a member?
nl: Al lid?

en: Already have an account?
nl: Heb je al een account?

en: Already purchased? <a href="%s">Enter your license key here</a>
nl: Al gekocht? <a href="%s">Voer hier je licentiesleutel in</a>

en: Always
nl: Altijd

en: American Express Card Identification Digits (CID) did not match.
nl: American Express kaart identificatie nummers (CID) kwamen niet overeen.

en: American Samoa
nl: Amerikaans Samoa

en: Amount
nl: Bedrag

en: Amount (i.e. "10")
nl: Bedrag (bijv. "10")

en: An Email From %s
nl: Een e-mail Van %s

en: An annual support license is recommended for websites running Paid Memberships Pro.
nl: Een jaarlijkse ondersteuningslicentie wordt uitgelichte voor sites met betaalde lidmaatschappen Pro.

en: An email from !!sitename!!
nl: Een e-mail van !!sitename!!

en: Annual
nl: Jaarlijks

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Apartment number missing or not found. Check that your billing address is valid.
nl: Appartementnummer ontbreekt of is niet gevonden. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply discount code
nl: Kortingscode toepassen

en: Approval
nl: Goedkeuring

en: Are you a spammer?
nl: Ben je een spammer?

en: Are you sure you want to delete membership level %s? Any gateway subscriptions or third-party connections with a member's account will remain active.
nl: Weet je zeker dat je lidmaatschap niveau %s wil verwijderen? Eventuele gateway abonnementen of verbindingen met derden met de account van een lid blijven actief.

en: Are you sure you want to delete the %s discount code? The subscriptions for existing users will not change, but new users will not be able to use this code anymore.
nl: Weet je zeker dat je de %s kortingscode wilt verwijderen? De korting van de bestaande gebruikes=rs verandert niet, maar nieuwe gebruikers kunnen deze code niet meer gebruiken.

en: Are you sure you want to do that? Try again.
nl: Weet je zeker dat je dat wilt doen? Probeer het nog eens.

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Argentine Peso (&#36;)
nl: Argentijnse Peso (&#36;)

en: Armenia
nl: Armenië

en: Ask an administrator for install_plugins capability
nl: Vraag een beheerder naar de mogelijkheid van install_plugins

en: Assign a custom CSS selector to the field
nl: Wijs een aangepaste CSS selector toe aan het veld

en: Assign a custom CSS selector to the field's wrapping div
nl: Wijs een aangepaste CSS selector toe aan de inpakker div van het veld

en: Assign the WordPress pages for each required Paid Memberships Pro page or
nl: Wijs de Wordpress pagina's voor elke verplichte Paid Membership Pro pagina toe of

en: Assign the menu under Appearance > Menus.
nl: Wijs het menu toe onder Weergave > Menu's.

en: Association
nl: Vereniging

en: At checkout, we may also collect your billing address and phone number. This information is used to confirm your credit card. The billing address and phone number are saved by our site to prepopulate the checkout form for future purchases and so we can get in touch with you if needed to discuss your order.
nl: Bij het afrekenen kunnen we ook je factuuradres en telefoonnummer verzamelen. Deze informatie wordt gebruikt om je creditcard te bevestigen. Het factuuradres en telefoonnummer worden door onze site opgeslagen om het afrekenformulier vooraf in te vullen voor toekomstige aankopen en zodat we kunnen instappen contact met je op indien nodig om je bestelling te bespreken.

en: At checkout, we may also collect your credit card number, expiration date, and security code. This information is passed to our payment gateway to process your purchase. The last 4 digits of your credit card number and the expiration date are saved by our site to use for reference and to send you an email if your credit card will expire before the next recurring payment.
nl: Bij het afrekenen kunnen we ook je creditcardnummer, vervaldatum en beveiligingscode verzamelen. Deze informatie wordt doorgegeven aan onze betalingsgateway om je aankoop te verwerken. De laatste vier cijfers van je creditcardnummer en de vervaldatum worden opgeslagen door onze site om te gebruiken als referentie en om je een e-mail te sturen als je creditcard verloopt vóór de volgende terugkerende betaling.

en: At checkout, we will collect your name, email address, username, and password. This information is used to setup your account for our site. If you are redirected to an offsite payment gateway to complete your payment, we may store this information in a temporary session variable to setup your account when you return to our site.
nl: Bij het afrekenen verzamelen we je naam, e-mailadres, gebruikersnaam en wachtwoord. Deze informatie wordt gebruikt om je account voor onze site in te stellen. Als je wordt omgeleid naar een externe betalingsgateway om je betaling te voltooien, kunnen we deze informatie opslaan in een tijdelijke sessievariabele om je account in te stellen wanneer je terugkeert naar onze site.

en: Attempting to load Braintree gateway: %s
nl: Er wordt geprobeerd om de Braintree Gateway te laden: %s

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Authorization failed.
nl: Authorisatie mislukt.

en: Authorize.net Settings
nl: Authorize.net instellingen

en: Authorize.net Silent Post Debug Mode
nl: Authorize.net Stille bericht foutopsporing modus

en: Authorize.net error:
nl: Authorize.net fout:

en: Average %s
nl: Gemiddeld %s

en: Average line calculated using data prior to current day, month, or year.
nl: Gemiddelde lijn berekend op basis van gegevens van de huidige dag, maand of jaar.

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidzjan

en: Back to Reports Dashboard
nl: Terug naar rapport dashboard

en: Bad response code %s.
nl: Slechte reactie code %s.

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Base Color
nl: Basiskleur

en: Before you deactivate the plugin, would you quickly give us your reason for doing so?
nl: Voordat je de plugin deactiveert, wil je ons snel je reden hiervoor geven?

en: Belarus
nl: Wit-Rusland

en: Belgium
nl: België

en: Below are details about your membership account and a receipt for your initial membership order. A welcome email with a copy of your initial membership order has been sent to %s.
nl: Hieronder vind je details over je lidmaatschapsaccount en een ontvangstbewijs voor je eerste lidmaatschapsbestelling. Een welkomstmail met een kopie van je eerste lidmaatschapsbestelling is verzonden naar %s.

en: Below are details about your membership account. A welcome email has been sent to %s.
nl: Hieronder staan je gegevens over jouw lidmaatschap. Een welkom-e-mail is verstuurd naar %s.

en: Bill to
nl: Factureer aan

en: Bill to:
nl: Factureer aan:

en: Billing
nl: Facturatie

en: Billing Address
nl: factuuradres

en: Billing Address 1
nl: Factuuradres 1

en: Billing Address 2
nl: Factuuradres 2

en: Billing Amount
nl: Kosten

en: Billing City
nl: Plaatsnaam

en: Billing Country
nl: Land

en: Billing Cycle Limit
nl: Limiet betaalperioden

en: Billing Details
nl: Betalingsdetails

en: Billing First Name
nl: Voornaam voor facturering

en: Billing Info City
nl: Factuurgegevens stad

en: Billing Info Complete Address
nl: Factuurgegevens volledig adres

en: Billing Info Country
nl: Factuurgegevens land

en: Billing Info Name
nl: Factuurgegevens naam

en: Billing Info Phone #
nl: Factuurgegevens tel #

en: Billing Info State
nl: Factuurgegevens staat/provincie

en: Billing Info Street Address
nl: Factuurgegevens adres

en: Billing Info ZIP Code
nl: Factuurgegevens postcode

en: Billing Information
nl: Factuurgegevens

en: Billing Information Page
nl: Betalingsinformatie pagina

en: Billing Last Name
nl: Achternaam voor facturering

en: Billing Name
nl: Naam

en: Billing Phone
nl: Telefoon

en: Billing Phone Number
nl: Telefoonnummer voor facturering

en: Billing Postal Code
nl: Postcode

en: Billing State
nl: Staat

en: Billing State/Province
nl: Staat/provincie voor facturering

en: Billing Street
nl: Straat

en: Billing information has been updated for !!user_login!! at !!sitename!!
nl: Factuurgegevens zijn bijgewerkt voor !!user_login!! bij !!sitename!!

en: Billing information has been updated for %s at %s
nl: Factuurgegevens zijn bijgewerkt voor %s op %s

en: Block IPs from checkout if there are more than %d failures within %d minutes.
nl: Blokkeer IP's van afrekenen als er meer dan %d mislukkingen zijn binnen %d minuten.

en: Block all users with the Subscriber role from accessing the Dashboard.
nl: Blokkeer alle gebruikers met de rol Abonnee de toegang tot het Dashboard.

en: Blog/News
nl: Blog/nieuws

en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië-Herzegovina

en: Braintree Payments
nl: Braintree betalingen

en: Braintree Settings
nl: Braintree instellingen

en: Braintree Webhook Debug Mode
nl: Braintree Webhook foutopsporing modus

en: Braintree integration currently does not support trial amounts greater than $0.
nl: Braintree integratie ondersteunt op dit moment geen testbedragen groter dan $0,-

en: Braintree integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
nl: Braintree integratie is op dit moment alleen mogelijk met periodes van "Month" or "Year".

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Brazilian Real (R&#36;)
nl: Braziliaanse Real (R&#36;)

en: Brief descriptive text for the field. Shown on user forms.
nl: Korte beschrijvende tekst voor het veld. Getoond op gebruikersformulieren.

en: British Indian Ocean Territory
nl: Brits Indische Oceaanterritorium

en: British Virgin Islands
nl: Britse Maagdeneilanden

en: Builder Add On
nl: Bouwer toevoeging

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Burundi
nl: Boeroendi

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Buy Now
nl: Nu kopen

en: By %s
nl: Door %s

en: By default, system generated emails are sent from <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. You can update this from address using the fields below.
nl: Standaard worden door het systeem gegenereerde e-mails verstuurd vanuit <em><strong>wordpress@jouwdomein.com</strong></em>.  je kunt dit 'van' adres aanpassen in de onderstaande velden.

en: Calculate Tax in Stripe Checkout
nl: Bereken belasting in Stripe Checkout

en: Calculate tax on top of membership price
nl: Belasting berekenen bovenop de lidmaatschapsprijs

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel %1$s Membership
nl: Annuleren %1$s lidmaatschap

en: Cancel (admin)
nl: Annuleren (beheerder)

en: Cancel All Memberships
nl: Annuleer alle lidmaatschappen

en: Cancel Membership
nl: Lidmaatschap annuleren

en: Cancel Page
nl: Annuleringspagina

en: Cancel Subscription
nl: Abonnement annuleren

en: Cancel any related membership levels first. This may trigger cancellations at the gateway or other third party services.
nl: Annuleer eerst alle gerelateerde lidmaatschapsniveaus. Dit kan leiden tot annuleringen bij de gateway of andere diensten van derden.

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Cancelled Members
nl: Geannuleerde leden

en: Cannot find payment method.
nl: Kan de betaalmethode niet vinden.

en: Cannot find product for membership level.
nl: Kan product voor lidmaatschapsniveau niet vinden.

en: Cannot get price.
nl: Kan geen prijs ophalen.

en: Cape Verde
nl: Kaapverdië

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Card Type
nl: Type kaart

en: Card verification (CV) check failed.
nl: Kaartverificatie (CV) controle is mislukt.

en: Categories
nl: Categorieën

en: Cayman Islands
nl: Kaaiman Eilanden

en: Central African Republic
nl: Centraal Afrikaanse Republiek

en: Chad
nl: Tsjaad

en: Change
nl: Aanpassen

en: Change %1$s Membership
nl: Lidmaatschap %1$s wijzigen

en: Change Membership
nl: Lidmaatschap wijzigen

en: Change Password
nl: Wijzig wachtwoord

en: Change Subscription Level
nl: Wijzigen abonnementsniveau

en: Changing your version will require new API keys.
nl: Het wijzigen van je versie vereist nieuwe API-sleutels.

en: Charge a one-time payment for a fixed period.
nl: Een éénmalige betaling voor een vaste periode in rekening brengen.

en: Charge a one-time payment for a level that never expires.
nl: Breng een eenmalige betaling in rekening voor een niveau dat nooit verloopt.

en: Charge a recurring annual subscription that never ends.
nl: Laad een terugkerend jaarabonnement dat nooit eindigt.

en: Charge a recurring monthly subscription that never ends.
nl: Breng een maandelijks terugkerend abonnement in rekening dat nooit eindigt.

en: Check
nl: Controleer

en: Check Again
nl: Controleer opnieuw

en: Check Out with 2Checkout
nl: Uitchecken met 2Checkout

en: Check if this level has a recurring subscription payment.
nl: Controleer of dit nivea terugkerende abonnementsgelden heeft.

en: Check out the %s, which guides you through next steps for your unique project.
nl: Bekijk de %s, die je door de volgende stappen leidt voor jouw unieke project.

en: Check this to set when membership access expires.
nl: Selecteer dit om aan te geven wanneer het lidmaatschap verloopt.

en: Check to add a custom trial period.
nl: Selecteer om een standaard testperiode toe te voegen

en: Check to hide this level from the membership levels page and disable registration.
nl: Selecteer om dit lidmaatschap te verbergen op de lidmaatschapspagina en registratie hierop onmogelijk te maken.

en: Check to include this message in the membership confirmation email.
nl: Vink aan om dit bericht op te nemen in de bevestigingsmail van het lidmaatschap.

en: Check your email for a link to reset your password.
nl: Controleer je e-mail voor een link om je wachtwoord opnieuw in te stellen.

en: Check your email for the confirmation link.
nl: Bekijk je e-mail voor de bevestigingslink.

en: Checkbox
nl: Selectievakje

en: Checkout - %s
nl: Afrekenen - %s

en: Checkout - %s (admin)
nl: Afrekenen - %s (admin)

en: Checkout - Free
nl: Afrekenen - gratis

en: Checkout - Free (admin)
nl: Afrekenen - gratis (beheerder)

en: Checkout - Paid
nl: Afrekenen - Betaald

en: Checkout - Paid (admin)
nl: Afrekenen - Betaald (beheerder)

en: Checkout Button Settings
nl: Afrekenen knop instellingen

en: Checkout Page
nl: Inschrijvingspagina

en: Checkout was already processed.
nl: Afrekenen is al verwerkt.

en: Checkout: Payment Information
nl: Afrekenpagina: betaalinformatie

en: Chile
nl: Chili

en: Choose Level
nl: Kies niveau

en: Choose Levels to Hide Ads From
nl: Kies de niveaus waarin de advertenties verborgen moeten blijven

en: Choose One
nl: Kies er een

en: Choose a Level
nl: Kies een niveau

en: Choose a default level for Membership Checkout.
nl: Kies een standaardniveau voor lidmaatschapskassa.

en: Choose a level
nl: Kies een niveau

en: Choose from the most popular %s
nl: Kies uit de meest populaire %s

en: Choose one or more.
nl: Kies er één of meer.

en: Choose the answer that best fits the primary value of your membership site.
nl: Kies het antwoord dat het beste past bij de primaire waarde van je lidmaatschap site.

en: Christmas Island
nl: Kersteiland

en: City
nl: Woonplaats

en: Cleaned Fields (2.10.6)
nl: Geschoonde velden (2.10.6)

en: Click "Add an endpoint"
nl: Klik op "Een endpoint toevoegen"

en: Click "Add endpoint" to save your webhook
nl: Klik op "Endpoint toevoegen" om je webhook op te slaan

en: Click here for a description of each email sent to your members and admins at different stages of the member experience.
nl: Klik hier voor een beschrijving van elke e-mail die in verschillende stadia van de ledenervaring naar je leden en beheerders is verzonden.

en: Click here if the payment form does not open automatically.
nl: Klik hier als het betaalformulier niet automatisch opent.

en: Click here if you are not redirected automatically.
nl: Klik hier als je niet automatisch wordt doorverwezen.

en: Click here to change your discount code
nl: Klik hier om je kortingscode te wijzigen

en: Click here to enter your discount code
nl: Klik hier om je kortingscode in te voeren

en: Click here to install
nl: Klik hier om te installeren

en: Click here to signup for reCAPTCHA
nl: Klik hier om je aan te melden voor reCAPTCHA

en: Click on the profile icon in 2Checkout to find your Account Number.
nl: Klik op het profielpictogram in 2Checkout om je accountnummer te vinden.

en: Client-Side Encryption Key
nl: Client-Side Encryption Sleutel

en: Close
nl: Sluiten

en: Close Field
nl: Veld sluiten

en: Close Popup
nl: Pop-up sluiten

en: Cocos (Keeling) Islands
nl: Cocos (Keeling) eilanden

en: Code %s deleted successfully.
nl: Code %s zijn succesvol verwijderd

en: Code not found.
nl: Code niet gevonden

en: Collect Billing Address in Stripe Checkout
nl: Factuuradres verzamelen in Stripe Checkout

en: Collect Tax IDs in Stripe Checkout
nl: Belasting ID's verzamelen in Stripe Checkout

en: Color Settings
nl: Kleurinstellingen

en: Communication Settings
nl: Communicatie instellingen

en: Comoros
nl: Comoren

en: Complete Payment
nl: Complete betaling

en: Configure Payment Settings
nl: Configureer betaalinstellingen

en: Configure Your Payment Gateway
nl: Je betaal gateway configureren

en: Configure advanced settings relating to your membership site. You can configure additional settings later.
nl: Configureer geavanceerde instellingen met betrekking tot je lidmaatschap site. Je kunt later aanvullende instellingen configureren.

en: Confirm Email
nl: Bevestig e-mail

en: Confirm Email Address
nl: Bevestig e-mailadres

en: Confirm Email Settings
nl: Bevestig e-mail instellingen

en: Confirm New Password
nl: Bevestig nieuw wachtwoord

en: Confirm Password
nl: Bevestig wachtwoord

en: Confirmation Message
nl: Bevestigingsbericht

en: Confirmation Page
nl: Bevestigingspagina

en: Confirmation Step
nl: Bevestig stap

en: Congratulations!
nl: Gefeliciteerd!

en: Connect to SendWP
nl: Verbinding maken met SendWP

en: Connect with Stripe
nl: Maak verbinding met Stripe

en: Connected
nl: Verbonden

en: Connected with Legacy Keys
nl: Verbonden met verouderde sleutels

en: Content Settings
nl: Inhoud instellingen

en: Content restrictions are configured after initial setup.
nl: Inhoud beperkingen worden geconfigureerd na de eerste installatie.

en: Contrast Color
nl: Contrast kleur

en: Cook Islands
nl: Cook Eilanden

en: Copy
nl: Kopieer

en: Core PMPro Version
nl: Core PMPro versie

en: Could not cancel old subscription.
nl: Kon oude inschrijving niet annuleren.

en: Could not connect to Authorize.net
nl: Kon geen verbinding maken met Authorize.net

en: Could not create checkout session.
nl: Kan afrekensessie niet maken.

en: Could not create price.
nl: Kan prijs niet maken.

en: Could not find the customer.
nl: Kon de klant niet vinden.

en: Could not find the subscription.
nl: Kon de inschrijving niet vinden.

en: Could not find the subscription. %s
nl: Kon het abonnement niet vinden. %s

en: Could not get Customer Portal URL. This feature may not be set up in Stripe.
nl: Kan de klantportal URL niet ophalen. Deze functie is mogelijk niet ingesteld in Stripe.

en: Could not get Stripe customer for user.
nl: Kan Stripe klant niet ophalen voor gebruiker.

en: Could not get customer.
nl: Kon geen klant krijgen.

en: Could not get price for initial payment.
nl: Kon de prijs voor de eerste betaling niet krijgen.

en: Could not get price for recurring payment.
nl: Kon de prijs voor terugkerende betaling niet ophalen.

en: Could not get product ID.
nl: Kon product ID niet ophalen.

en: Country
nl: Land

en: Courses
nl: Cursussen

en: Create Pages Manually
nl: Maak pagina's handmatig

en: Create User
nl: Gebruiker aanmaken

en: Create Webhook
nl: Webhook maken

en: Create Your Membership Levels
nl: Creëer je lidmaatschapsniveaus

en: Create a Discount Code
nl: Maak een kortingscode

en: Create a Free Membership Level
nl: Maak een gratis lidmaatschapsniveau

en: Create a Membership Level
nl: Maak een lidmaatschapsniveau

en: Create a Paid Membership Level
nl: Maak een lidmaatschapsniveau

en: Created
nl: Gemaakt

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Credit Card Account Number
nl: Creditcard-accountnummer

en: Credit Card Expiration Month
nl: Creditcard afloop maand

en: Credit Card Expiration Month (mm format)
nl: Vervaldatum creditcard (mm format)

en: Credit Card Expiration Year
nl: Creditcard afloop jaar

en: Credit Card Expiration Year (yyyy format)
nl: Creditcard afloop jaar (jjjj format)

en: Credit Card Expiring
nl: Creditcard verloopt

en: Credit Card Number (last 4 digits)
nl: Creditcard nummer (laatste 4 cijfers)

en: Credit Card Type
nl: Creditcard type

en: Credit card expiring email sent to %s.
nl: Creditcard gaat vervallen e-mail verzonden naar %s.

en: Credit card on file expiring soon at !!sitename!!
nl: Creditcard in bestand loop binnenkort af op !!sitename!!

en: Credit card on file expiring soon at %s
nl: Credit card in het bestand vervalt binnenkort bij %s

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Cron Job Status
nl: Cron-taakstatus

en: Cron Limit
nl: Cron beperking

en: Crons Disabled
nl: Crons uitgeschakeld

en: Currency
nl: Valuta

en: Currency and Tax Settings
nl: Valuta- en belastinginstellingen

en: Current File: %s
nl: Huidig bestand: %s

en: Current Password
nl: Huidig wachtwoord

en: Current Site URL
nl: Huidige site URL

en: Current Subscription
nl: Huidig abonnement

en: Custom Level Confirmation Message
nl: Bevestigingsbericht op aangepast niveau

en: Custom Page Templates
nl: Aangepaste pagina templates

en: Custom Template Version
nl: Aangepaste template versie

en: Custom Templates
nl: Aangepaste templates

en: Custom Trial
nl: Standaard testperiode

en: Customer authentication is required to complete this transaction. Please complete the verification steps issued by your payment provider.
nl: Klantverificatie is vereist om deze transactie te voltooien. Voltooi de verificatiestappen van je betalingsprovider.

en: Customer authentication is required to finish setting up your subscription. Please complete the verification steps issued by your payment provider.
nl: Klantverificatie is vereist om het instellen van je abonnement te voltooien. Voltooi de verificatiestappen van je betalingsprovider.

en: Customers in %1$s will be charged %2$s%% tax.
nl: Klanten in %1$s zullen %2$s%% BTW in rekening worden gebracht.

en: Customize Email Templates
nl: E-mail templates aanpassen

en: Customize Report
nl: Aanpassen rapport

en: Customize this menu per level using the <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Nav Menus Add On" target="_blank">Nav Menus Add On</a>. Assign the menu under Appearance > Menus.
nl: Pas dit menu per niveau aan met behulp van de <a href="%s" title="Paid-lidmaatschappen Pro-Nav-menu's Add On" target="_blank"> Nav-menu's Add On </a>. Wijs het menu toe onder Uiterlijk> Menu's.

en: CyberSource Settings
nl: CyberSource instellingen

en: Czech Republic
nl: Tsjechische Republiek

en: DNS Firewall
nl: DNS firewall

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Data Collected to Manage Your Membership
nl: Gegevens verzameld om je lidmaatschap te beheren

en: Date
nl: Datum

en: Date Modified
nl: Datum gewijzigd

en: Date:
nl: Datum:

en: Day
nl: Dag

en: Day(s)
nl: dag(en)

en: Days
nl: dagen

en: Default
nl: Standaard

en: Default (Recommended)
nl: Standaard (aanbevolen)

en: Default Email
nl: Standaard e-mail

en: Default Membership Level
nl: Standaard lidmaatschapsniveau

en: Default WP notification email.
nl: Standaard WP-melding e-mail.

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete Field
nl: Verwijder veld

en: Delete Group
nl: Verwijder groep

en: Delete any related membership history. Order history will be retained.
nl: Verwijder alle gerelateerde lidmaatschap geschiedenis. De bestelling geschiedenis blijft bewaard.

en: Delete field
nl: Verwijder veld

en: Deleting orders is permanent and can affect active users. Are you sure you want to delete order %s?
nl: Bestellingen worden permanent verwijderd en kan effect hebben op actieve gebruiker. Weet je zeker dat je de bestelling %s wilt verwijderen?

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Deprecated
nl: Verouderd

en: Description
nl: Omschrijving

en: Description (optional, visible to users)
nl: Beschrijving (optioneel, zichtbaar voor gebruikers)

en: Descriptive text for users or admins submitting the field.
nl: Beschrijvende tekst voor gebruikers of beheerders die het veld indienen.

en: Design
nl: Ontwerp

en: Design Settings
nl: Ontwerpinstellingen

en: Details (optional)
nl: Details (optioneel)

en: Didn't work
nl: Werkte niet

en: Directory/Listings
nl: Directory/vermeldingen

en: Disable New Signups
nl: Zet nieuwe inschrijvingen uit

en: Disable Webhook
nl: Schakel webhook uit

en: Disable this email?
nl: Deze e-mail uitschakelen?

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disconnect From Stripe
nl: Verbinding met Stripe verbreken

en: Disconnect from SendWP
nl: Verbinding met SendWP verbreken

en: Discount Code
nl: Kortingscode

en: Discount Code Applied
nl: Kortingscode toegepast

en: Discount Code Usage
nl: Gebruik van kortingscode

en: Discount Code: %s
nl: Kortingscode: %s

en: Discount Codes
nl: Kortingscodes

en: Discount code added successfully.
nl: Kortingscode is succesvol toegevoegd.

en: Discount code updated successfully.
nl: Kortingscode is succesvol bijgewerkt

en: Discount codes allow you to override your membership level's default pricing.
nl: Met kortingscodes kan je de standaardprijzen van je lidmaatschapsniveau overschrijven.

en: Discount codes per page
nl: Kortingscodes per pagina

en: Dismiss
nl: Negeren

en: Dismiss notice and keep all services paused
nl: Bericht negeren en alle diensten gepauzeerd houden

en: Dismiss this notice.
nl: Negeer dit bericht.

en: Display "Welcome" content when logged in.
nl: Toon "Welkom" inhoud wanneer ingelogd.

en: Display 'Welcome' content when logged in.
nl: Toon "Welkom" inhoud wanneer ingelogd.

en: Display Name
nl: Weergavenaam

en: Display Name (Profile/Edit User > Display name publicly as)
nl: Weergavenaam (Profiel/gebruiker bewerken > Naam openbaar weergeven als)

en: Display a "Log Out" link.
nl: Geef een link "Uitloggen" weer.

en: Display a login form and optional "Logged In" member content.
nl: Geef een aanmeldingsformulier en optionele "ingelogde" leden inhoud weer.

en: Display name publicly as
nl: Toon naam openbaar als

en: Display the "Log In Widget" menu.
nl: Toon het 'Log In Widget' menu.

en: Displays a no access message to non-members.
nl: Toont een geen toegang bericht aan niet-leden.

en: Do Not Allow
nl: Niet toestaan

en: Do not calculate tax
nl: Bereken geen belasting

en: Do not track usage of Paid Memberships Pro on my site.
nl: Houd het gebruik van Paid Memberships Pro niet bij op mijn site.

en: Do you have a discount code?
nl: Heb je een kortingscode?

en: Docs
nl: Documentatie

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Documentation: Discount Codes
nl: Documentatie: kortingscodes

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

[ctx: Dropdown label, e.g. Show All Users]
en: Show
nl: Tonen

[ctx: Dropdown label, e.g. Show Period]
en: Show
nl: Toon

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Duplicate field
nl: Veld dupliceren

en: Duplicate order detected.
nl: Dubbele bestelling gedetecteerd.

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit %s
nl: Bewerk %s

en: Edit Code: %s
nl: Code bewerken: %s

en: Edit Discount Code
nl: Bewerk de kortingscode

en: Edit Email Templates
nl: E-mailtemplates bewerken

en: Edit Group
nl: Groep bewerken

en: Edit Group ID: %s
nl: GroepsID bewerken: %s

en: Edit Level ID: %s
nl: Niveau ID bewerken: %s

en: Edit Member
nl: Bewerk lid

en: Edit Member Area Menu
nl: Bewerk menu van het ledengebied

en: Edit Member: %s
nl: Bewerk lid: %s

en: Edit Membership
nl: Lidmaatschap bewerken

en: Edit Membership Levels
nl: Lidmaatschapsniveaus bewerken

en: Edit Order
nl: Bestelling bewerken

en: Edit Profile
nl: Profiel bewerken

en: Edit User
nl: Gebruiker bewerken

en: Edit customer in Stripe
nl: Klant bewerken in Stripe

en: Edit field
nl: Bewerk veld

en: Egypt
nl: Egypte

en: Email
nl: E-mail

en: Email (required)
nl: E-mail (verplicht)

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Email Deliverability
nl: E-mail bezorging

en: Email Footer
nl: E-mail footer

en: Email Header
nl: E-mail header

en: Email Settings
nl: E-mail instellingen

en: Email Templates
nl: E-mail templates

en: Embed the payment information fields on your Membership Checkout page or use the Stripe-hosted payment page (Stripe Checkout). If using Stripe Checkout, be sure that all webhook events listed above are set up in Stripe.
nl: Sluit de velden met betaling informatie in op je Membership afrekenpagina of gebruik de Stripe gehoste betaling pagina (Stripe Checkout). Bij gebruik van Stripe Checkout, zorg ervoor dat alle webhook gebeurtenissen hierboven vermeld zijn ingesteld in Stripe.

en: Enable Paid Memberships Pro module visibility?
nl: Paid Memberships Pro -module zichtbaarheid inschakelen?

en: Enable Tracking
nl: Tracking inschakelen

en: Enable Tracking?
nl: Tracking Inschakelen?

en: Enable streamlined version of LifterLMS
nl: Gestroomlijnde versie van LifterLMS inschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: End Date
nl: Einddatum

en: Ended
nl: beëindigd

en: Enter Your Support License Key (optional)
nl: Voer je ondersteuning licentiesleutel in (optioneel)

en: Enter comma-separated level IDs.
nl: Voer door komma's gescheiden niveau ID's in.

en: Enter license key here...
nl: Vul licentiesleutel hier in...

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal-Guinea

en: Error
nl: Fout

en: Error adding discount code. That code may already be in use.
nl: Fout bij het toevoegen van de kortingscode. Deze code is wellicht al in gebruik.

en: Error adding membership level.
nl: Fout bij het toevoegen van een soort lidmaatschap.

en: Error communicating with Cybersource.
nl: Fout bij het communiceren met Cybersource.

en: Error communicating with Cybersource: %
nl: Fout bij communicatie met Cybersource: %

en: Error creating customer record with Braintree:
nl: Fout tijdens het maken van een klantrecord met Braintree:

en: Error creating customer record with Stripe.
nl: Fout tijdens het maken van een klantrecord met Stripe.

en: Error creating plan with PayPal.
nl: Fout bij het maken van een abonnement met PayPal.

en: Error creating subscription for customer.
nl: Fout bij het aanmaken van een abonnement voor een klant.

en: Error deleting code. Please try again.
nl: Fout bij het verwijderen van de code. Probeer opnieuw.

en: Error deleting discount code. The code was only partially deleted. Please try again.
nl: Fout bij het verwijderen van de kortingscode. Deze code is maar gedeeltelik verwijderd. Probeer opnieuw.

en: Error deleting membership level.
nl: Fout bij het verwijderen van een soort lidmaatschap.

en: Error deleting order.
nl: fout tijdens het verwijderen van de bestelling.

en: Error during charge:
nl: Fout tijdens incasso:

en: Error during settlement:
nl: Fout tijdens afsluiten

en: Error emailing order.
nl: Fout bij het e-mailen van bestelling.

en: Error finding report data. Make sure transients are working.
nl: Fout bij het vinden van rapportgegevens. Zorg ervoor dat transiënten werken.

en: Error generating the %s page. You will have to choose or create one manually.
nl: Fout bij het genereren van de %s pagina. Je moet er handmatig een kiezen of aanmaken.

en: Error getting subscription with Braintree:
nl: Fout bij het verkrijgen van een abonnement bij Braintree:

en: Error interacting with database
nl: Fout tijdens verbinden met database

en: Error interacting with database: %s
nl: Fout bij interactie met database: %s

en: Error processing payment intent.
nl: Fout bij het verwerken van betaal intentie.

en: Error refunding order. Please check the order notes for more information.
nl: Fout bij terugbetalen van bestelling. Raadpleeg de bestelnotities voor meer informatie.

en: Error retrieving payment method.
nl: Fout bij het ophalen van de betaalmethode.

en: Error saving order.
nl: Fout tijdens het bewaren van de bestelling.

en: Error saving values for the %s level.
nl: Fout bij het bewaren van de instellingen voor het %s niveau.

en: Error subscribing customer to plan with Braintree: %s (%s)
nl: Fout tijdens abonneren klant op abonnement met Braintree:%s (%s)

en: Error updating billing information.
nl: Fout tijdens het updaten van de betaalinformatie

en: Error updating customer record with Stripe.
nl: Fout bij het updaten van klantgegevens met Stripe.

en: Error updating discount code. That code may already be in use.
nl: Fout bij het bijwerken van de kortingscode. Deze code is wellicht al in gebruik.

en: Error updating membership level.
nl: Fout bij het updaten van het dooort lidmaatschap.

en: Error uploading file. Too many files with the same name.
nl: Fout bij het uploaden van het bestand. Te veel bestanden met dezelfde naam.

en: Error validating credit card type. Make sure your credit card number is correct and try again.
nl: Fout bij valideren van credit kaart type. Zorg ervoor dat je credit kaartnummer correct is en probeer het opnieuw.

en: Error:
nl: Fout:

en: Error: General system failure.
nl: Fout: algemene systeemfout.

en: Error: Invalid nonce.
nl: Fout: ongeldige nonce.

en: Error: The request was received but there was a server timeout.
nl: Fout: de aanvraag is ontvangen, maar er is een korte onderbreking opgetreden op de server.

en: Error: The request was received, but a service did not finish running in time.
nl: Fout: de aanvraag is ontvangen, maar een service is niet op tijd voltooid.

en: Error: The request was received, but there was a timeout at the payment processor.
nl: Fout: het verzoek is ontvangen, maar er is een timeout opgetreden bij de betalingsverwerker.

en: Estonia
nl: Estland

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: Euros (&euro;)
nl: Euro's (&euro;)

en: Event Type
nl: Evenement type

en: Exit Wizard and Return to Dashboard
nl: Wizard afsluiten en terugkeren naar het dashboard

en: Expand and Edit Group
nl: Groep uitvouwen en bewerken

en: Expiration
nl: Verloop

en: Expiration Date
nl: Verloopdatum

en: Expiration Month
nl: Afloop maand

en: Expiration Settings
nl: Verval instellingen

en: Expiration Year
nl: verloopjaar

en: Expired
nl: Verlopen

en: Expired Members
nl: Verlopen leden

en: Expired card or invalid expiration date.
nl: Verlopen kaart of ongeldige vervaldatum.

en: Expires
nl: Loopt af

en: Expires In
nl: Loopt af in

en: Explore Add Ons for Additional Features
nl: Ontdek add-ons voor extra functies

en: Export to CSV
nl: Exporteer naar CSV

en: Extra Fields:
nl: Extra velden:

en: Failed to create customer.
nl: Aanmaken van klant is niet gelukt.

en: Failed to subscribe with Braintree: %s
nl: Abonneren met Braintree is niet gelukt: %s

en: Failed to update customer.
nl: Update van klant is niet gelukt

en: Failed to update customer: %s
nl: Fout bij updaten klant: %s

en: Falkland Islands
nl: Falkland Eilanden

en: Faroe Islands
nl: Faeröer

en: Fee
nl: Kosten

en: Field Element Class (optional)
nl: Veldelementklasse (optioneel)

en: Field Wrapper Class (optional)
nl: Veld wrapper klasse (optioneel)

en: File
nl: Bestand

en: Filter report by discount code
nl: Filter rapport op kortingscode

en: Filter report by membership level
nl: Filter rapport op lidmaatschapsniveau

en: Filter searches and archives?
nl: Filter zoeken en archieven?

en: Finish configuring your payment gateway.
nl: Voltooi de configuratie van je betaal gateway.

en: First Name
nl: Voornaam

en: Follow @pmproplugin on Twitter
nl: Volg @pmproplugin op Twitter

en: Follow @pmproplugin on Twitter.
nl: Volg @pmproplugin op Twitter.

en: Follow us on Facebook.
nl: Volg ons op Facebook.

en: For guidance as your begin these steps,
nl: Als leidraad als je begint met deze stappen,

en: For more information, read our post here
nl: Voor meer informatie, lees ons bericht hier

en: Force SSL
nl: Forceer SSL

en: Found a better plugin
nl: Ik heb een betere plugin gevonden

en: Found an existing version of the %s page and used that one.
nl: Een bestaande versie van de %s pagina gevonden en die gebruikt.

en: France
nl: Frankrijk

en: Free
nl: Gratis

en: Free Add On
nl: Gratis add-ons

en: Free Plugin
nl: Gratis plugin

en: Free membership account required.
nl: Gratis lidmaatschap account vereist.

en: French Guiana
nl: Frans Guyana

en: French Polynesia
nl: Frans-Polynesië

en: French Southern Territories
nl: Franse zuidelijke gebieden

en: From
nl: Van

en: From Email
nl: Afzender e-mail

en: From Name
nl: Afzender naam

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Gateway Account Email
nl: gateway Account E-mail

en: Gateway Environment
nl: Gateway omgeving

en: Gateway Label
nl: Gateway label

en: General
nl: Algemeen

en: General Info
nl: Algemene info

en: General Information
nl: Algemene informatie

en: General Settings / Membership Info
nl: Algemene instellingen / lidmaatschapsinfo

en: General decline by the processor.
nl: Algemene afwijzing door de betalingsverwerker.

en: Generate Membership Pages
nl: Genereer lidmaatschapspagina's

en: Generate Page
nl: Genereer pagina

en: Generate Pages For Me
nl: Genereer pagina's voor mij

en: Generate Report
nl: Genereer rapportage

en: Generate password
nl: Wachtwoord genereren

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference orders.
nl: Gegenereerd door de gateway. Nuttig voor  cross reference tussen bestellingen

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference subscriptions.
nl: Gegenereerd door de gateway. Nuttig voor cross reference tussen abonnementen.

en: Georgia
nl: Georgië

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get %s and more with a %s license.
nl: Krijg %s en meer met een %s licentie.

en: Get Involved
nl: Raak betrokken

en: Get New Password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen

en: Get Support
nl: Krijg ondersteuning

en: Get involved with our plugin development via GitHub.
nl: Doe mee met onze plugin-ontwikkeling via GitHub.

en: Ghanaian Cedi (&#8373;)
nl: Ghanese Cedi (&#8373;)

en: Gift
nl: Cadeau

en: Give admins the ability to approve or deny members.
nl: Geef beheerders de mogelijkheid om leden goed te keuren of te weigeren.

en: Global Styles
nl: Algemene stijlen

en: Go to Account &raquo; Site Management. Look under Checkout Options to find the Secret Word.
nl: Ga naar Account &raquo; Site beheer. Kijk onder Afrekeningsopties om het geheime woord te vinden.

en: Go to Account &raquo; User Management in 2Checkout and create a user with API Access and API Updating.
nl: Ga naar Account &raquo; Gebruikersbeheer in 2Checkout en maak een gebruiker aan met API Access en API Updating.

en: Greece
nl: Griekenland

en: Greenland
nl: Groenland

en: Group
nl: Groep

en: Group Name
nl: Groepsnaam

en: Groups are used to define a collection of fields that should be displayed together under a common heading. Group settings control field locations and membership level visibility.
nl: Groepen worden gebruikt om een verzameling velden te definiëren die samen onder een gemeenschappelijke kop moeten worden weergegeven. Groepsinstellingen bepalen veldlocaties en zichtbaarheid op lidmaatschapsniveau.

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: HTTPS Settings
nl: HTTPS instellingen

en: Haiti
nl: Haïti

en: Having trouble connecting through the button above or otherwise need to use your own API keys?
nl: Lukt het niet om verbinding te maken via de bovenstaande knop of moet je op een andere manier je eigen API sleutels gebruiken?

en: Heard Island and McDonald Islands
nl: Heard-eiland en McDonaldeilanden

en: Help translate Paid Memberships Pro into your language.
nl: Help bij het vertalen van betaalde lidmaatschappen Pro in je taal.

en: Here are some recommended Add Ons for your business.
nl: Hier zijn enkele aanbevolen add-ons voor je bedrijf.

en: Here is a summary of your top %d most popular levels:
nl: Hier is een samenvatting van je top %d meest populaire niveaus:

en: Here's a summary of what happened in your Paid Memberships Pro site %s.
nl: Hier is een samenvatting van wat er is gebeurd op je Paid Memberships Pro site %s.

en: Here's how to create a webhook endpoint in your Stripe dashboard
nl: Zo maak je een webhook endpoint in je Stripe dashboard

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Hide
nl: Verberg

en: Hide Ads From All Members
nl: Verberg advertenties voor alle leden

en: Hide Ads From Certain Members
nl: Verberg advertenties voor specifieke leden

en: Hide Ads From Members?
nl: Advertenties verbergen van leden?

en: Hide content from:
nl: Verberg inhoud van:

en: Hide password
nl: Wachtwoord verbergen

en: Hide the Toolbar from all users with the Subscriber role.
nl: Verberg de toolbar voor alle gebruikers met de rol Abonnee.

en: High Contrast
nl: Hoog contrast

en: Hint (optional)
nl: Hint (optioneel)

en: Hour
nl: Uur

en: Hour(s)
nl: U(u)r(en)

en: Hours
nl: Uren

en: House/Box number not found on street. Check that your billing address is valid.
nl: Huisnummer niet gevonden behorende bij deze straat. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Hungary
nl: Hongarije

en: ID %d [deleted]
nl: ID %d [verwijderd]

en: IMPORTANT: Something went wrong while processing your checkout. Your credit card authorized, but we cancelled the order immediately. You should not try to submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
nl: BELANGRIJK: er is iets misgegaan bij het verwerken van je afrekening. Je creditcard is geautoriseerd, maar we hebben de bestelling onmiddellijk geannuleerd. Je moet dit formulier niet opnieuw proberen indienen. Neem contact met de site eigenaar op om dit probleem op te lossen.

en: IMPORTANT: Something went wrong while processing your checkout. Your credit card was charged, but we couldn't assign your membership. You should not submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
nl: BELANGRIJK: er is iets misgegaan bij het verwerken van je afrekening. Je creditcard is belast, maar we konden je lidmaatschap niet toewijzen. Je moet dit formulier niet opnieuw indienen. Neem contact met de site eigenaar op om dit probleem op te lossen.

en: IPN Handler
nl: IPN-handler

en: Iceland
nl: IJsland

en: If unchecked, all emails from "WordPress &lt;%s&gt;" will be filtered to use the above settings.
nl: Indien niet aangevinkt, worden alle e-mails van "WordPress '%s'"gefilterd om de bovenstaande instellingen te gebruiken.

en: If yes, create a WordPress page containing your TOS agreement and assign it using the dropdown above.
nl: Bij Ja, maak dan een Wordpress pagina aan waarin de algemene voorwaarden staan en selecteer de pagina in de dropdownlijst hierboven.

en: If you are having issues with email delivery from your server, <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Subscription Delays Add On" target="_blank" rel="nofollow noopener">please read our email troubleshooting guide</a>. As an alternative, Paid Memberships Pro offers built-in integration for SendWP. <em>Optional: SendWP is a third-party service for transactional email in WordPress. <a href="%s" title="Documentation on SendWP and Paid Memberships Pro" target="_blank" rel="nofollow noopener">Click here to learn more about SendWP and Paid Memberships Pro</a></em>.
nl: Als je problemen hebt met het bezorgen van e-mail vanaf je server, lees dan <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Subscription Delays Add On" target="_blank" rel="nofollow noopener">onze handleiding voor het oplossen van e-mailproblemen</a>. Als alternatief biedt Paid Memberships Pro ingebouwde integratie voor SendWP. <em>Optioneel: SendWP is een externe service voor transactionele e-mail in WordPress. <a href="%s" title="Documentation on SendWP and Paid Memberships Pro" target="_blank" rel="nofollow noopener">>Klik hier voor meer informatie over SendWP en betaalde lidmaatschappen Pro</a></em>.

en: If you notice UI issues after upgrading, <a href="https://www.paidmembershipspro.com/add-ons/table-layout-plugin-pages/">see this free add on to temporarily roll back to the table-based layout while you resolve the issues</a>.
nl: Als je problemen met de gebruikersinterface opmerkt na het upgraden, <a href="https://www.paidmembershipspro.com/add-ons/table-lay-out-plugin-pages/">bekijk dan deze gratis add-on om tijdelijk terug te gaan naar de op tabellen gebaseerde lay-out terwijl je de problemen</a> oplost.

en: Important: This plugin requires a valid PMPro %s license key to update.
nl: Belangrijk: deze plugin vereist een geldige PMPro %s licentiesleutel nodig om te updaten.

en: In order for Stripe to function properly, there must be a Stripe Webhook configured for this website.
nl: Om Stripe goed te laten functioneren, moet er een Stripe webhook geconfigureerd zijn voor deze site.

en: In order to complete the transition to using Stripe API keys, please click the "Disconnect from Stripe" button below.
nl: Om de overgang naar het gebruik van Stripe API-sleutels af te ronden, klik je op de knop "Verbinding met Stripe verbreken" hieronder.

en: In step 1, you chose the %s site type.
nl: In stap 1 heb je het type site %s gekozen.

en: Inactive
nl: Inactief

en: Inactive card or card not authorized for card-not-present transactions.
nl: Inactieve kaart of kaart niet geautoriseerd voor transacties waarbij geen kaart aanwezig is.

en: Include the shortcode
nl: Voeg shortcode toe

en: Include the shortcode %s or the Log In Form block.
nl: Voeg de shortcode %s of het aanmeldingsformulierblok toe.

en: Include the shortcode %s or the Member Profile Edit block.
nl: Voeg de shortcode %s of het blok lid profiel bewerken toe.

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Indonesia Rupiah
nl: Indonesische Roepia

en: Information updated. <a href="%s">&laquo; back to my account</a>
nl: Informatie geupdate. <a href="%s">&laquo; terug naar mijn account</a>

en: Initial Payment
nl: Eerste betaling

en: Initial Setup
nl: Eerste installatie

en: Install
nl: Installeren

en: Installed by mistake
nl: Per ongeluk geïnstalleerd

en: Instructions
nl: Instructies

en: Insufficient address information. Check that your billing address is valid.
nl: Onvoldoende adresgegevens. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Insufficient funds in the account.
nl: Onvoldoende saldo op de rekening.

en: Invalid Request
nl: Ongeldige aanvraag

en: Invalid account number.
nl: Ongeldig account nummer.

en: Invalid card verification number.
nl: Ongeldig kaartverificatienummer.

en: Invalid field input.
nl: Ongeldige veldinvoer.

en: Invalid file submission.
nl: Ongeldige bestandsindiening.

en: Invalid file type.
nl: Ongeldig bestandstype.

en: Invalid gateway.
nl: Ongeldige gateway.

en: Invalid level.
nl: Ongeldig niveau

en: Invalid response from the Stripe Connect server.
nl: Ongeldige reactie van de Stripe Connect server.

en: Iraq
nl: Irak

en: Ireland
nl: Ierland

en: Israel
nl: Israël

en: Issuing bank unavailable.
nl: Uitgevende bank niet beschikbaar.

en: It is not connected to a live gateway environment and cannot accept payments.
nl: Het is niet verbonden met een live gateway omgeving en kan geen betalingen accepteren.

en: Italy
nl: Italië

en: Item
nl: Artikel

en: Ivory Coast
nl: Ivoorkust

en: Join Now
nl: Nu aanmelden

en: Joined
nl: Lid geworden

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Just Deactivate
nl: Gewoon deactiveren

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Kenya
nl: Kenia

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: LEAVE THIS BLANK
nl: LAAT DIT LEEG

en: Lack of documentation
nl: Gebrek aan documentatie

en: Last
nl: Laatste

en: Last 12 Months
nl: Laatste 12 maanden

en: Last 30 Days
nl: Laatste 30 dagen

en: Last 7 Days
nl: Laatste 7 dagen

en: Last Known Site URL
nl: Laatst bekende site URL

en: Last Month
nl: Afgelopen Maand

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Last Order
nl: Laatste bestelling

en: Last Received
nl: Laatst ontvangen

en: Last Sent
nl: Laatst verzonden

en: Last Year
nl: Afgelopen jaar

en: Last checked on %s at %s.
nl: Laatst gecontroleerd op %s om %s.

en: Latvia
nl: Letland

en: Learn More
nl: Leer meer

en: Learn more about %s.
nl: Meer informatie over %s.

en: Leave blank for unlimited uses.
nl: Laat leeg voor ongelimiteerd gebruik.

en: Legacy Keys
nl: Oude sleutels

en: Level
nl: Niveau

en: Level Cost
nl: Niveau kosten

en: Level Description
nl: Niveau beschrijving

en: Level Expiration
nl: Niveau vervaldatum

en: Level Groups
nl: Niveaugroepen

en: Level ID
nl: Niveau ID

en: Level ID %s
nl: Niveau ID %s

en: Level ID: %d [deleted]
nl: Niveau ID: %d [verwijderd]

en: Level Name
nl: Naam niveau

en: Level Price
nl: Niveau prijs

en: Levels
nl: Soorten

en: Levels Page
nl: Niveaus pagina

en: Library Conflicts
nl: Bibliotheekconflicten

en: Libya
nl: Libië

en: License
nl: Licentie

en: License Key
nl: Licentiesleutel

en: License: %s
nl: Licentie: %s

en: Lifetime
nl: Levenslang

en: Like us on Facebook
nl: Like ons op Facebook

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Live Mode:
nl: Live modus:

en: Live/Production
nl: Live/Productie

en: Loading...
nl: Laden...

en: Log In
nl: Inloggen

en: Log In - PMPro
nl: Inloggen - PMPro

en: Log In Page
nl: Login pagina

en: Log In Widget - PMPro
nl: Login Widget - PMPro

en: Log Out
nl: Uitloggen

en: Log in Form
nl: Login formulier

en: Log in here
nl: Log hier in

en: Log in to edit your profile.
nl: Log in om je profiel te bewerken.

en: Logged-In Users
nl: Aangemelde gebruikers

en: Login Data
nl: Login gegevens

en: Lost Password
nl: Wachtwoord vergeten

en: Lost Password?
nl: Wachtwoord kwijt?

en: Lost your password?
nl: Je wachtwoord verloren?

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: MM/YYYY
nl: MM/JJJJ

en: Macedonia
nl: Macedonië

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Maldives
nl: Malediven

en: Manage Fields in This Group
nl: Velden in deze groep beheren

en: Manage Membership Pages
nl: Lidmaatschapspagina's beheren

en: Manage My Account
nl: Beheer mijn account

en: Manage Pages
nl: Beheer pagina's

en: Manage User Fields
nl: Beheer gebruikersvelden

en: Manage Your License
nl: Beheer je licentie

en: Manage billing
nl: Facturering beheren

en: Manage the WordPress pages assigned to each required Paid Memberships Pro page.
nl: Manage de wordpress pagina's die zijn toegewezen aan alle verplichte paid Membership Pro pagina's

en: Marshall Islands
nl: Marshall eilanden

en: Mauritania
nl: Mauritanië

en: Member
nl: Lid

en: Member Communication
nl: Ledencommunicatie

en: Member History
nl: Ledengeschiedenis

en: Member Information
nl: Informatie over het lid

en: Member Links
nl: Leden links

en: Member Notes
nl: Lid notities

en: Member Profile Edit
nl: Ledenprofiel bewerken

en: Member Profile Edit Page
nl: Ledenprofiel bewerken-pagina

en: Member checkout for !!membership_level_name!! at !!sitename!!
nl: Leden afrekenen voor !!membership_level_name!! bij !!sitename!!

en: Member checkout for %s at %s
nl: Lid afrekenen voor %s bij %s

en: Member: %s
nl: Lid: %s

en: Members
nl: Leden

en: Members List
nl: Ledenlijst

en: Members Per Page
nl: Leden per pagina

en: Members can update the payment method associated with their recurring subscription. This email is sent to the member as a confirmation of a payment method update.
nl: Leden kunnen de betaalmethode bijwerken die is gekoppeld aan hun terugkerende abonnement. Deze e-mail wordt naar het lid verzonden als bevestiging van een update van de betalingsmethode.

en: Members can update the payment method associated with their recurring subscription. This email is sent to the site administrator as a confirmation of a payment method update.
nl: Leden kunnen de betaalmethode bijwerken die is gekoppeld aan hun terugkerende abonnement. Deze e-mail wordt naar de sitebeheerder verzonden als bevestiging van een update van de betaalmethode.

en: Members per page
nl: Leden per pagina

en: Membership Account
nl: Gegevens lidmaatschap

en: Membership Account Page
nl: Lidmaatschap accountpagina

en: Membership Account: Member Links
nl: Lidmaatschapsaccount: Links voor leden

en: Membership Account: My Memberships
nl: Lidmaatschapsaccount: Mijn lidmaatschappen

en: Membership Account: Orders
nl: Lidmaatschapsaccount: bestellingen

en: Membership Account: Profile
nl: Lidmaatschapsaccount: profiel

en: Membership Billing
nl: Lidmaatschap betaling

en: Membership Billing Information Page
nl: Informatiepagina over facturering lidmaatschap

en: Membership Billing Page
nl: Factuurpagina lidmaatschap

en: Membership Cancel
nl: Lidmaatschap annulering

en: Membership Cancel Page
nl: Lidmaatschap annuleringspagina

en: Membership Checkout
nl: Lidmaatschap inschrijving

en: Membership Checkout Form
nl: Lidmaatschap afreken formulier

en: Membership Checkout Page
nl: Afrekenpagina lidmaatschap

en: Membership Confirmation
nl: Bevestiging lidmaatschap

en: Membership Confirmation Page
nl: Lidmaatschapsbevestigingspagina

en: Membership End Date
nl: Lidmaatschap einddatum

en: Membership Ended
nl: Lidmaatschap beëindigd

en: Membership Expiration
nl: Verlopen Lidmaatschap

en: Membership Expired
nl: Lidmaatschap verlopen

en: Membership Expiring
nl: Lidmaatschap verloopt

en: Membership History
nl: Lidmaatschap geschiedenis

en: Membership Level
nl: Soort lidmaatschap

en: Membership Level Change
nl: Wijziging lidmaatschapsniveau

en: Membership Level Cost Text
nl: Lidmaatschapsniveau kosten tekst

en: Membership Level Expiration
nl: Lidmaatschapsniveau verloopt

en: Membership Level ID
nl: Soort Lidmaatschap ID

en: Membership Level Name
nl: Naam lidmaatschapsniveau

en: Membership Level Settings
nl: Lidmaatschap niveau instellingen

en: Membership Levels
nl: Lidmaatschap niveaus

en: Membership Levels History
nl: Geschiedenis lidmaatschapsniveaus

en: Membership Levels List
nl: Lijst met lidmaatschapsniveaus

en: Membership Levels Page
nl: Lidmaatschapspagina

en: Membership Levels Page URL
nl: Lidmaatschapsniveaus Pagina URL

en: Membership Managers
nl: Lidmaatschap managers

en: Membership Orders
nl: Lidmaatschap bestellingen

en: Membership Orders Page
nl: Lidmaatschap bestellingen pagina

en: Membership Pages
nl: Lidmaatschap pagina's

en: Membership Required
nl: Lidmaatschap vereist

en: Membership Settings Menu
nl: Lidmaatschapsinstellingen menu

en: Membership Site Administration
nl: Membership sitebeheer

en: Membership Start Date
nl: Lidmaatschap startdatum

en: Membership Stats
nl: Leden statistieken

en: Membership expired email sent to %s.
nl: Lidmaatschap is verlopen e-mail verstuurd naar %s.

en: Membership expires after %1$d %2$s.
nl: Lidmaatschap verloopt na %1$d %2$s.

en: Membership expiring email sent to %s.
nl: Lidmaatschap verloopt e-mail verstuurd naar %s.

en: Membership for !!user_login!! at !!sitename!! has been CANCELLED
nl: Lidmaatschap voor !!user_login!! bij !!sitename!! is GEANNULEERD

en: Membership for !!user_login!! at !!sitename!! has been changed
nl: Lidmaatschap voor !!user_login!! bij !!sitename!! is veranderd

en: Membership for %s at %s has been CANCELLED
nl: Lidmaatschap voor %s bij %s is GEANNULEERD

en: Membership for %s at %s has been changed
nl: Lidmaatschap voor %s bij %s is aangepast

en: Membership level added successfully.
nl: Soort lidmaatschap succesvol toegevoegd.

en: Membership level deleted successfully.
nl: Soort lidmaatschap succesvol verwijderd.

en: Membership level not found.
nl: Lidmaatschap niet gevonden.

en: Membership level updated successfully.
nl: Soort lidmaatschap succesvol geupdate

en: Membership payment failed For %s at %s
nl: Lidmaatschap betaling mislukt voor %s bij %s

en: Membership payment failed at !!sitename!!
nl: Betaling lidmaatschap mislukt bij !!sitename!!

en: Membership payment failed for !!display_name!! at !!sitename!!
nl: Betaling lidmaatschap mislukt voor !!display_name!! bij !!sitename!!

en: Membership price includes tax
nl: Lidmaatschapsprijs is inclusief btw

en: Memberships
nl: Lidmaatschappen

en: Memberships Area Menu
nl: Lidmaatschappen gebied menu

en: Memberships updated.
nl: Lidmaatschappen geüpdatet.

en: Merchant ID
nl: Verkoper ID

en: Mexican Peso (&#36;)
nl: Mexicaanse Peso (&#36;)

en: Micronesia
nl: Micronesië

en: Minimal
nl: Minimaal

en: Missing confirm key.
nl: Bevestigingstoets ontbreekt.

en: Missing key.
nl: Ontbrekende sleutel.

en: Missing request ID.
nl: Ontbrekend aanvraag ID.

en: Modify the 'no access' message on the Memberships > Advanced Settings page.
nl: Wijzig het 'geen toegang'-bericht op de pagina Lidmaatschappen > Geavanceerde instellingen.

en: Moldova
nl: Moldavië

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Month
nl: maand

en: Month(s)
nl: maand(en)

en: Monthly
nl: maandelijks

en: Months
nl: maanden

en: More Information
nl: Meer informatie

en: More functionality
nl: Meer functionaliteit

en: Morocco
nl: Marokko

en: Move Field Down
nl: Verplaats veld omlaag

en: Move Field Up
nl: Verplaats veld omhoog

en: Move Group Down
nl: Verplaats groep omlaag

en: Move Group Up
nl: Verplaats groep omhoog

en: Move down
nl: Verplaats omlaag

en: Move up
nl: Verplaats omhoog

en: Multi Select
nl: Meerkeuze selectie

en: Multiple address matches were found (international). Check that your billing address is valid.
nl: Er zijn meerdere adres overeenkomsten gevonden (internationaal). Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Multiple address matches were found. Check that your billing address is valid.
nl: Er zijn meerdere adresovereenkomsten gevonden. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: My Account
nl: Mijn account

en: My Memberships
nl: Mijn lidmaatschappen

en: N/A
nl: N/B

en: Name
nl: Naam

en: Namibia
nl: Namibië

en: Net Sales
nl: Netto omzet

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Netherlands Antilles
nl: Nederlandse Antillen

en: Never
nl: Nooit

en: Never Received
nl: Nooit ontvangen

en: New %s
nl: Nieuw %s

en: New %s Name
nl: Nieuwe %s naam

en: New Caledonia
nl: Nieuw-Caledonië

en: New Membership Level
nl: Nieuw lidmaatschapsniveau

en: New Order
nl: Nieuwe bestelling

en: New Password
nl: Nieuw wachtwoord

en: New Zealand
nl: Nieuw Zeeland

en: New passwords do not match.
nl: Nieuwe wachtwoorden komen niet overeen.

en: New user created.
nl: Nieuwe gebruiker aangemaakt.

en: New:
nl: Nieuw:

en: New: %s
nl: Nieuwe: %s

en: Next Payment
nl: Volgende betaling

en: Next Payment Date
nl: Volgende betaaldatum

en: Next Step: Register a Stripe Webhook.
nl: Volgende stap: registreer een Stripe webhook.

en: Next payment on
nl: Volgende betaling op

en: Next step:
nl: Volgende stap:

en: Nigerian Naira (&#8358;)
nl: Nigeriaanse Naira (&#8358;)

en: No
nl: Nee

en: No - All LifterLMS features are enabled.
nl: Nee - alle functies van LifterLMS zijn ingeschakeld.

en: No - Do not track usage of Paid Memberships Pro on my site.
nl: Nee - volg het gebruik van Paid Memberships Pro op mijn site niet.

en: No - Hide excerpts.
nl: Nee - Verberg samenvattingen.

en: No - Non-members will see restricted posts/pages in searches and archives.
nl: Nee, niet-leden zullen beperkte berichten en pagina's in de zoekresultaten en archieven zien.

en: No <a %1$s>Discount Codes</a> were used %2$s.
nl: Er zijn %2$s geen <a %1$s> kortingscodes </a> gebruikt.

en: No Active Members Found
nl: Geen actieve leden gevonden

en: No Add Ons found.
nl: Geen Add-ons gevonden.

en: No Discount Codes Found
nl: Geen kortingscodes gevonden

en: No Level Groups Found
nl: Geen niveau groepen gevonden

en: No Levels Found
nl: Geen niveaus gevonden

en: No Membership Levels Found
nl: Geen lidmaatschapsniveaus gevonden

en: No Membership Pages Found
nl: Geen lidmaatschapspagina's gevonden

en: No Thank You
nl: Nee bedankt

en: No code was given to check.
nl: Er is geen code gegeven om te controleren.

en: No discount codes found.
nl: Geen kortingscodes gevonden.

en: No file name found.
nl: Geen bestandsnaam gevonden.

en: No file was uploaded.
nl: Geen bestand geüpload.

en: No library conflicts detected.
nl: Geen bibliotheekconflicten gedetecteerd.

en: No members found.
nl: Geen leden gevonden

en: No membership history found.
nl: Geen lidmaatschapsgeschiedenis gevonden.

en: No membership orders found.
nl: Geen lidmaatschapsbestellingen gevonden.

en: No membership_id specified in pmpro_changeMembershipLevel().
nl: Geen membership_id opgegeven in pmpro_changeMembershipLevel().

en: No news found.
nl: Geen nieuws gevonden.

en: No orders found.
nl: Geen bestellingen gevonden.

en: No subscription found.
nl: Geen abonnement gevonden.

en: No subscription transaction ID.
nl: Geen abonnement transactie ID.

en: No subscriptions found.
nl: Geen abonnementen gevonden.

en: No support license key found.
nl: Geen sleutel van ondersteuningslicentie gevonden.

en: No title will be shown.
nl: Geen titel zal worden getoond.

en: No, do not collect tax IDs.
nl: Nee, verzamel geen btw nummers.

en: Non-Members
nl: Niet leden

en: Non-members
nl: Niet-leden

en: Non-members will not see posts in these categories. You can <a href="%s" title="Advanced Settings" target="_blank">update this setting here</a>.
nl: Niet-leden zien geen berichten in deze categorieën. Je kunt <a href="%s" title="Advanced Settings" target="_blank">deze instelling hier updaten</a>.

en: Non-members will see the title and excerpt for posts in these categories. You can <a href="%s" title="Advanced Settings" target="_blank">update this setting here</a>.
nl: Niet-leden zien de titel en de samenvatting voor berichten in deze categorieën. Je kan <a href="%s" title="Advanced Settings" target="_blank"> deze instelling hier updaten </a>.

en: Non-members will see the title only for posts in these categories. You can <a href="%s" title="Advanced Settings" target="_blank">update this setting here</a>.
nl: Niet-leden zien de titel alleen voor berichten in deze categorieën. Je kan <a href="%s" title="Advanced Settings" target="_blank"> deze instelling hier updaten </a>.

en: None
nl: Geen

en: North Korea
nl: Noord-Korea

en: Northern Mariana Islands
nl: noordelijke Mariana eilanden

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Norwegian Krone
nl: Noorse Koon

en: Not Connected
nl: Niet verbonden

en: Not Detected
nl: Neet gedetecteerd

en: Not Installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Not all currencies will be supported by every gateway. Please check with your gateway.
nl: Niet alle valuta wordt ondersteund door elke gateway. Controleer dit bij je gateway.

en: Not sure where to start? Take a look at our documentation.
nl: Weet je niet zeker waar je moet beginnen? Bekijk onze documentatie.

en: Not the features I wanted
nl: Niet de functies die ik wilde

en: Note
nl: Opmerking

en: Note: It is important to review users with access to your membership site data since they control settings and can modify member accounts.
nl: Opmerking: het is belangrijk om gebruikers met toegang tot de gegevens van je lidmaatschapssite te controleren, aangezien zij instellingen beheren en ledenaccounts kunnen wijzigen.

en: Note: We do not recommend using PayPal Standard. We suggest using PayPal Express, Website Payments Pro (Legacy), or PayPal Pro (Payflow Pro). <a target="_blank" href="%s" title="More information on why can be found here">More information on why can be found here</a>.
nl: Opmerking: we raden af ​​om PayPal Standard te gebruiken. We raden je aan PayPal Express, Site Payments Pro (Legacy) of PayPal Pro (Payflow Pro) te gebruiken. <a target="_blank" href="%s" title="Meer informatie over waarom vind je hier"> Meer informatie over waarom vind je hier </a>.

en: Note: You are using the free Stripe payment gateway integration. There is no additional fee for payment processing above what Stripe charges.
nl: Opmerking: je gebruikt de gratis Stripe betaal gateway integratie. Er zijn geen extra kosten voor betaling verwerking boven wat Stripe in rekening brengt.

en: Note: You are using the free Stripe payment gateway integration. This includes an additional %s fee for payment processing. This fee is removed by activating a premium PMPro license.
nl: Opmerking: je gebruikt de gratis integratie van de Stripe betaal gateway. Dit is inclusief een extra toeslag van %s voor betalingsverwerking. Deze vergoeding wordt verwijderd door het activeren van een premium PMPro licentie.

en: Note: You have a valid license and are not charged additional platform fees for payment processing.
nl: Opmerking: Je hebt een geldige licentie en er worden geen extra platformkosten in rekening gebracht voor betalingsverwerking.

en: Notes
nl: Notities

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Notifications are occasionally shown on the Paid Memberships Pro settings pages.
nl: Meldingen worden af en toe weergegeven op de Paid Memberships Pro instellingen pagina.

en: Number
nl: Nummer

en: Number of Active Members
nl: Aantal actieve leden

en: OR
nl: OF

en: Off
nl: Uit

en: Off - No .htaccess file
nl: Uit - Geen .htaccess bestand

en: Old Members
nl: Oud-leden

en: On - .htaccess contains services/getfile.php usage
nl: On - .htaccess bevat diensten/getfile.php gebruik

en: On - Browser cache enabled for HTML (ExpiresByType text/html), this may interfere with Content Restriction after Login. Remove that line from your .htaccess to resolve this problem.
nl: Aan - Browsercache ingeschakeld voor HTML (ExpiresByType text/html), dit kan de inhoudsbeperking na het inloggen verstoren. Verwijder die regel uit je .htaccess om dit probleem op te lossen.

en: On - Browser cache enabled for HTML (ExpiresDefault), this may interfere with Content Restriction after Login. Remove that line from your .htaccess to resolve this problem.
nl: Aan - Browsercache ingeschakeld voor HTML (ExpiresDefault), dit kan de inhoudsbeperking na aanmelding verstoren. Verwijder die regel uit je .htaccess om dit probleem op te lossen.

en: Once Monthly
nl: Maandelijks

en: Once Weekly
nl: Wekelijks

en: Once a month
nl: Eens per maand

en: One Time
nl: Eénmalig

en: One option per line. To set separate values and labels, use value:label.
nl: Eén optie per regel. Gebruik value:label om afzonderlijke waarden en labels in te stellen.

en: One or more fields in the request contains invalid data. Check that your billing address is valid.
nl: Een of meer velden in de aanvraag bevatten ongeldige gegevens. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Only Filter PMPro Emails?
nl: Filter alleen PMPro e-mails?

en: Only Free Orders
nl: Alleen gratis bestellingen

en: Only Paid Orders
nl: Alleen betaalde bestellingen

en: Only partial amount was approved.
nl: Slechts een gedeeltelijk bedrag werd goedgekeurd.

en: Only required temporarily
nl: Alleen tijdelijk nodig

en: Only users with the <code>pmpro_manage_pause_mode</code> capability are able to deactivate pause mode.
nl: Alleen gebruikers met de functie <code>pmpro_manage_pause_mode rechten kunnen de pauze modus</code> deactiveren.

en: Only when necessary
nl: Alleen indien nodig

en: Open Support Ticket
nl: Open ondersteuningsticket

en: Open the %s page in your Stripe dashboard
nl: Open de %s pagina in je Stripe dashboard

en: Optional: Allow more customizable expiration dates using the <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Set Expiration Date Add On" target="_blank" rel="nofollow noopener">Set Expiration Date Add On</a>.
nl: Optioneel: sta meer aanpasbare vervaldatums toe met behulp van de <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Set Expiration Date Add On" target="_blank" rel="nofollow noopener">Set Expiration Date Add On</a>.

en: Optional: Allow more customizable trial periods and renewal dates using the <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Subscription Delays Add On" target="_blank" rel="nofollow noopener">Subscription Delays Add On</a>.
nl: Optioneel: sta meer aanpasbare proefperioden en verlengingsdatums toe met de <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Subscription Delays Add On" target="_blank" rel="nofollow noopener">Subscription Delays Add On</a>.

en: Optional: Customize your Membership Levels page using the <a href="%s" title="Paid Memberships Pro - Advanced Levels Page Add On" target="_blank">Advanced Levels Page Add On</a>.
nl: Optioneel: pas je lidmaatschapsniveauspagina aan met de <a href="%s" title="Paid lidmaatschappen Pro-geavanceerde niveauspagina-add-on" target="_blank"> pagina met geavanceerde niveaus-add-on </a>.

en: Optional: Offer PayPal Express as an option at checkout using the <a target="_blank" href="%s" title="Paid Memberships Pro - Add PayPal Express Option at Checkout Add On">Add PayPal Express Add On</a>.
nl: Optioneel: bied PayPal Express aan als optie bij het afrekenen met de <a target="_blank" href="%s" title="Paid-lidmaatschappen Pro-Add PayPal Express-optie bij het afrekenen Add On"> Voeg PayPal toe Express Add On </a>.

en: Options
nl: Opties

en: Order
nl: Bestellingen

en: Order #%s
nl: Bestel #%s

en: Order #:
nl: Bestel #:

en: Order %s deleted successfully.
nl: Bestelling %s succesvol verwijderd.

en: Order Code
nl: Bestelcode

en: Order Date
nl: Besteldatum

en: Order History
nl: Bestelgeschiedenis

en: Order ID
nl: Bestel ID

en: Order Information
nl: Bestellingsinformatie

en: Order has been rejected by Decision Manager.
nl: Order is afgewezen door Decision Manager.

en: Order refunded successfully.
nl: Bestelling succesvol verwijderd.

en: Order saved successfully.
nl: Bestelling succesvol bewaard.

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Orders %s at %s price
nl: Bestellingen %s tegen %s prijs

en: Orders per page
nl: Bestellingen per pagina

en: Other
nl: Anders

en: Other Content Types
nl: Andere inhoudstypen

en: Other Email Settings
nl: Andere e-mailinstellingen

en: Other Settings
nl: Overige instellingen

en: Other Stripe Settings
nl: Andere Stripe instellingen

en: Other/Setup Later
nl: Overige/later instellen

en: Outdated Template
nl: Verouderde template

en: P.O. Box identifier not found or out of range.. Check that your billing address is valid.
nl: Postbus identificatie niet gevonden of buiten bereik. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: PHP Sessions
nl: PHP sessies

en: PMPRO_GETFILE_ENABLED is not set
nl: PMPRO_GETFILE_ENABLED is niet ingesteld

en: PMPRO_GETFILE_ENABLED is off
nl: PMPRO_GETFILE_ENABLED is uitgeschakeld

en: PMPro News and Updates
nl: PMPro nieuws en updates

en: PMPro v2.0 Update
nl: PMPro v2.0 update

en: Page
nl: Pagina

en: Page Settings
nl: Pagina instellingen

en: Pages
nl: Pagina's

en: Paid
nl: Betaald

en: Paid Memberships Pro - Payment Gateway Settings
nl: Paid Memberships Pro - Instellingen betalingsgateway

en: Paid Memberships Pro - SSL Settings
nl: Paid Memberships Pro - SSL instellingen

en: Paid Memberships Pro Add Ons
nl: Paid Memberships Pro add-ons

en: Paid Memberships Pro Data
nl: Paid Memberships Pro Gegevens

en: Paid Memberships Pro Data Update Required
nl: Paid Memberships Pro gegevensupdate vereist

en: Paid Memberships Pro Level
nl: Paid Memberships Pro niveau

en: Paid Memberships Pro Login Page
nl: Paid Memberships Pro login pagina

en: Paid Memberships Pro Membership History
nl: Paid Memberships Pro Lidmaatschap geschiedenis

en: Paid Memberships Pro News and Updates
nl: Paid Memberships Pro nieuws en updates

en: Paid Memberships Pro Order History
nl: Paid Memberships Pro bestelhistorie

en: Paid Memberships Pro Page
nl: Paid Memberships Pro pagina

en: Paid Memberships Pro Pages
nl: Paid Memberships Pro pagina's

en: Paid Memberships Pro Support License
nl: Paid Memberships Pro Support licentie

en: Paid Memberships Pro Usage Tracking
nl: Paid Memberships Pro gebruik bijhouden

en: Paid Memberships Pro User Data
nl: Paid Memberships Pro gebruikersgegevens

en: Paid Memberships Pro and our Add Ons are distributed under the <a href="%s" target="_blank">GPLv2 license</a>. This means, among other things, that you may use the software on this site or any other site free of charge.
nl: Paid Memberships Pro en onze add-ons worden gedistribueerd onder de <a href="%s" target="_blank">GPLv2-licentie</a>. Dit betekent onder meer dat je de software op deze site of een andere site gratis mag gebruiken.

en: Paid Memberships Pro and our Add Ons are distributed under the <a target="_blank" href="%s">GPLv2 license</a>. This means, among other things, that you may use the software on this site or any other site free of charge.
nl: Paid Memberships Pro en onze add-ons worden gedistribueerd onder de <a target="_blank" href="%s">GPLv2-licentie</a>. Dit betekent onder meer dat je de software op deze site of een andere site gratis mag gebruiken.

en: Paid Memberships Pro has detected potentially sensitive customer information in the PMPro order meta table. This information will be safely removed from your database. For more information, read our <a href="%s">post here</a>.
nl: Paid Memberships Pro heeft mogelijk gevoelige klant informatie gedetecteerd in de PMPro bestelling meta tabel. Deze informatie wordt veilig verwijderd uit je database. Voor meer informatie, lees onze <a href="%s">bericht hier</a>.

en: Paid Newsletter
nl: Betaalde nieuwsbrief

en: PaidMembershipsPro.com Usage Tracking
nl: PaidMembershipsPro.com gebruik bijhouden

en: Palestinian Territory
nl: Palestijns gebied

en: Papua New Guinea
nl: Papoea-Nieuw-Guinea

en: Pass all generated HTML through a URL filter to add HTTPS to URLs used on secure pages. Check this if you are using SSL and have warnings on your checkout pages.
nl: Geef alle gegenereerde HTML door via een URL-filter om HTTPS toe te voegen aan URL's die worden gebruikt op beveiligde pagina's. Controleer dit als je SSL gebruikt en waarschuwingen op je afrekenpagina's hebt.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password Reset
nl: Wachtwoord reset

en: Password for the API user created.
nl: Wachtwoord voor de gemaakte API-gebruiker.

en: Paste the following value into the "Endpoint URL" field:
nl: Plak de volgende waarde in het veld "Endpoint URL":

en: Pause Mode
nl: Pauze modus

en: Pay by %s
nl: Betalen per %s

en: Pay by %s Settings
nl: Betalen via %s instellingen

en: Pay by Check
nl: Betaal met factuur

en: Pay to
nl: Betalen aan

en: Pay with Credit Card
nl: Betaal met creditcard

en: PayPal IPN Debug Mode
nl: PayPal IPN- foutopsporing modus

en: PayPal Settings
nl: PayPal instellingen

en: PayPal Standard
nl: PayPal Standaard

en: Payflow Pro Settings
nl: Payflow Pro instellingen

en: Payflow does not use IPN. To sync recurring subscriptions, please see the <a target="_blank" href="%s" title="the Payflow Recurring Orders Add On">Payflow Recurring Orders Add On</a>.
nl: Payflow gebruikt geen IPN. Als je terugkerende abonnementen wilt synchroniseren, raadpleeg je de <a target="_blank" href="%s" title="the Payflow Recurring Orders Add On"> Payflow Recurring Orders Add On </a>.

en: Payflow integration currently does not support trial amounts greater than $0.
nl: Payflow integratie ondersteunt op dit moment geen testbedragen groter dan $0,-

en: Payment Action Required
nl: Betalingsactie vereist

en: Payment Action Required (admin)
nl: Betalingsactie vereist (beheerder)

en: Payment Failure
nl: Mislukte betaling

en: Payment Flow
nl: Betalingsflow

en: Payment Gateway Environment
nl: Betalingsgateway omgeving

en: Payment Gateway Information
nl: Betalingsgateway informatie

en: Payment Gateway Settings
nl: Betalingsgateway instellingen

en: Payment Information
nl: Betalingsinformatie

en: Payment Instructions
nl: Betalingsinstructies

en: Payment Instructions (used in Checkout - Email Template)
nl: Betaalinstructies (gebruikt bij Afrekenen - E-mail template)

en: Payment Settings
nl: Betalingsinstellingen

en: Payment Transaction ID
nl: Payment Transactie ID

en: Payment Type
nl: Betalingstype

en: Payment accepted.
nl: Betaling geaccepteerd.

en: Payment action required for your !!sitename!! membership
nl: Betaalactie vereist voor je !!sitenaam!! lidmaatschap

en: Payment action required for your %s membership
nl: Betalingsactie vereist voor je %s lidmaatschap

en: Payment action required: membership for !!user_login!! at !!sitename!!
nl: Betaalactie vereist: lidmaatschap voor !!user_login!! bij !!sitenaam!!

en: Payment action required: membership for %s at %s
nl: Betalingsactie vereist: lidmaatschap voor %s bij %s

en: Payment error: Please contact the webmaster (braintree-load-error)
nl: Betalingsfout: neem contact op met de webmaster (braintree-load-error)

en: Payment gateways may be configured under "Payment Gateway & SSL Settings".
nl: Betaling gateways kunnen worden geconfigureerd onder "Betaal gateway & SSL instellingen".

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Payment: %s
nl: Betaling: %s

en: Payments
nl: Betalingen

en: Pending
nl: Wachten

en: Period
nl: Punt

en: Philippines
nl: Filippijnen

en: Phone
nl: Telefoon

en: Please <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">rate us %2$s on WordPress.org</a> to help others find %3$s. Thank you from the %4$s team!
nl: Gelieve ons te beoordelen op WordPress.org <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">%2$s</a> om anderen te helpen %3$s te vinden. Bedankt namens het %4$s team!

en: Please check the ReCAPTCHA box to confirm you are not a bot.
nl: Vink de ReCAPTCHA box aan om te bevestigen dat je geen bot bent.

en: Please check the box to agree to the %s.
nl: Zet een vinkje als je akkoord gaat met de %s

en: Please complete all fields.
nl: Vul alle velden correct in.

en: Please complete all required fields.
nl: Vul a.u.b. alle verplichte velden in.

en: Please contact the site administrator.
nl: Neem dan contact op met de sitebeheerder.

en: Please contact the site owner or cancel your subscription from within PayPal to make sure you are not charged going forward.
nl: Neem contact op met de eigenaar van de site of annuleer je inschrijving vanuit PayPal om ervoor te zorgen dat er geen betaling plaatsvindt.

en: Please edit your discount codes
nl: Bewerk je kortingscodes

en: Please edit your levels
nl: Bewerk je niveaus

en: Please enable email sending inside %s.
nl: Schakel e-mailverzending in %s in.

en: Please enter a display name.
nl: Voer een weergavenaam in.

en: Please enter a username.
nl: Voer een gebruikersnaam in.

en: Please enter a valid username.
nl: Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: Please enter an email address.
nl: Vul een e-mailadres in.

en: Please enter your current password.
nl: Voer je huidige wachtwoord in.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
nl: Voer je gebruikersnaam of e-mailadres in. Je ontvangt per e-mail een link waarmee je een nieuw wachtwoord kunt aanmaken.

en: Please note that data erasure will not cancel a user's membership level or any active subscriptions. Please edit or delete the user through the WordPress dashboard.
nl: Houd er rekening mee dat het wissen van gegevens het gebruikersniveau van een gebruiker of actieve abonnementen niet annuleert. Bewerk of verwijder de gebruiker via het WordPress-dashboard.

en: Plugin updated successfully.
nl: Plugin succesvol geüpdatet.

en: Plus Add On
nl: Plus add-ons

en: Poland
nl: Polen

en: Polish Zloty
nl: Poolse Zloty

en: Popular
nl: Populair

en: Popular %s
nl: Populaire %s

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Postal code not found in database. Check that your billing address is valid.
nl: Postcode niet gevonden in database. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Posted %s
nl: Geplaatst %s

en: Potential Spam Checkouts
nl: Mogelijke spam afrekeningen

en: Predefined Date Range
nl: Voorgedefinieerde periode

en: Premium License Status: None
nl: Premium licentie status: geen

en: Previous Period
nl: Vorige periode

en: Previous Period New:
nl: Vorige periode nieuw:

en: Previous Period Renewals:
nl: Vernieuwingen vorige periode:

en: Previous Year: %s
nl: Vorig jaar: %s

en: Price
nl: Prijs

en: Private Key
nl: Persoonlijke sleutel

en: Problem accessing the Braintree Gateway. Please verify your PMPro Payment Settings (Keys, etc).
nl: Probleem bij toegang tot de Braintree Gateway. Controleer je PMPro betalingsinstellingen (sleutels, enz.).

en: Problem loading plans: %s
nl: Probleem tijdens laden van %s

en: Processing...
nl: Verwerken...

en: Processor failure.
nl: Processorfout.

en: Profile Start Date Issue Detected and Fixed at %s
nl: Profiel Startdatum Probleem gedetecteerd en opgelost op %s

en: Protect access to other content including custom post types (CPTs), courses, events, products, communities, podcasts, and more. <a href="%s" rel="nofollow noopener" target="_blank">Read our documentation on restricting content</a>.
nl: Bescherm de toegang tot andere inhoud, waaronder aangepaste berichttypen (CPT's), cursussen, evenementen, producten, communities, podcasts en meer. <a href="%s" rel="nofollow noopener" target="_blank">Lees onze documentatie over het beperken van inhoud</a>.

en: Protect access to posts, pages, and content sections with built-in PMPro features. If you want to protect more content types, <a href="%s" rel="nofollow noopener" target="_blank">read our documentation on restricting content</a>.
nl: Bescherm de toegang tot berichten, pagina's en inhoudssecties met ingebouwde PMPro functies. Als je meer soorten inhoud wilt beschermen, <a href="%s" rel="nofollow noopener" target="_blank">lees onze documentatie over het beperken van inhoud</a>.

en: Public Key
nl: Openbare sleutel

en: Publishable Key
nl: Publiceerbare sleutel

en: Qatar
nl: Katar

en: Radio
nl: Keuzerondje

en: ReCAPTCHA not submitted.
nl: ReCAPTCHA niet verzonden.

en: ReCAPTCHA validation failed. Try again.
nl: ReCAPTCHA validatie mislukt. Probeer het opnieuw.

en: Read Only?
nl: Alleen-lezen?

en: Read more about what data we collect.
nl: Lees meer over welke gegevens we verzamelen.

en: Read the documentation on switching to Stripe Connect
nl: Lees de documentatie over het overschakelen naar Stripe Connect

en: Read-Only
nl: Alleen-lezen

en: Rebuild Webhook
nl: Bouw webhook opnieuw op

en: Recent Members
nl: Recente leden

en: Recent Orders
nl: Recente bestellingen

en: Recommended: Leave unchecked. Members will still get an email confirmation from PMPro after checkout.
nl: Aanbevolen: niet aanvinken. Leden krijgen na het afrekenen nog steeds een e-mail bevestiging van PMPro.

en: Recommended: Yes. Try the JavaScript redirects setting if you are having issues with infinite redirect loops.
nl: Aanbevolen: Ja. Probeer de instelling voor JavaScript-omleidingen als je problemen ondervindt met oneindige omleidingslussen.

en: Recurring Subscription
nl: Terugkerende abonnementsgelden

en: Redirect all traffic from registration page to /subscription/?
nl: Stuur alle bezoekers van de registratie pagina naar /subscription/?

en: Refund
nl: Terugbetalen

en: Refund (admin)
nl: Terugbetalen (admin)

en: Refund Payment
nl: Terugbetaling

en: Refund order %s at the payment gateway. This action is permanent. The user and admin will receive an email confirmation after the refund is processed. Are you sure you want to refund this order?
nl: Terugbetaling bestelling %s bij de betalingsgateway. Deze actie is permanent. De gebruiker en beheerder ontvangen een e-mailbevestiging nadat de terugbetaling is verwerkt. Weet je zeker dat je deze bestelling wilt terugbetalen?

en: Refunded
nl: Gerestitueerd

en: Register
nl: Registreren

en: Registered
nl: Geregistreerd

en: Renew
nl: Vernieuwen

en: Renew %1$s Membership
nl: Verleng het lidmaatschap van %1$s

en: Renew your %s membership level
nl: Verleng je %s lidmaatschapsniveau

en: Renewal
nl: Verlenging

en: Renewal %s
nl: Vernieuwing %s

en: Renewals:
nl: Verlengingen:

en: Renewals: %s
nl: Vernieuwingen: %s

en: Replace
nl: Vervangen

en: Reports
nl: Rapporten

en: Require Membership
nl: Lidmaatschap noodzakelijk

en: Require Membership Level
nl: Vereis lidmaatschap niveau

en: Require Terms of Service on signups?
nl: Zijn Algemene Voorwaarden vereist bij inschrijving?

en: Require an extra confirmation after users return from PayPal.
nl: Een extra bevestiging vereisen nadat gebruikers terugkeren van PayPal.

en: Require membership level to see this content.
nl: Vereist lidmaatschap om deze inhoud te zien.

en: Required Field
nl: Vereist veld

en: Required Updates
nl: Vereiste updates

en: Required at Checkout?
nl: Nodig bij afrekenen?

en: Reset Password
nl: Herstel wachtwoord

en: Reset Template
nl: Template resetten

en: Restrict Dashboard Access
nl: Dashboardtoegang beperken

en: Restrict Fields for Membership Levels
nl: Velden voor lidmaatschapsniveaus beperken

en: Restrict Row by Level
nl: Beperk rij per niveau

en: Restrict a Course
nl: Een cursus beperken

en: Restricting members by username or email was not merged into Paid Memberships Pro. If this feature was being used, a <a href="%s" target="_blank">code recipe</a> will be needed to continue using this functionality.
nl: Het beperken van leden op gebruiker, naam of e-mail is niet samengevoegd in Paid Memberships Pro. Als deze functie werd gebruikt, is een <a href="%s" target="_blank">code recept</a> nodig om deze functionaliteit te kunnen blijven gebruiken.

en: Restrictions
nl: Beperkingen

en: Return to the PMPro Add Ons page
nl: Keer terug naar de PMPro Add-on pagina

en: Reunion
nl: Reünie

en: Revenue
nl: Omzet

en: Review
nl: Beoordeling

en: Role
nl: Rol

en: Romania
nl: Roemenië

en: Romanian Leu
nl: Roemeense leu

en: Route service identifier not found or out of range. Check that your billing address is valid.
nl: Routedienst-ID niet gevonden of buiten bereik. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Russia
nl: Rusland

en: Russian Ruble (&#8381;)
nl: Russische roebel (&#8381;)

en: Saint Helena
nl: Sint Helena

en: Saint Kitts and Nevis
nl: Saint Kitts en Nevis

en: Saint Martin (French part)
nl: Saint Martin (Frans deel)

en: Saint Pierre and Miquelon
nl: Saint Pierre en Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl: Saint Vincent en de Grenadines

en: Sales
nl: Verkopen

en: Sales Tax
nl: BTW

en: Sales and Revenue
nl: Verkoop en omzet

en: Sales and Revenue (Testing/Sandbox)
nl: Verkoop en omzet (Testen/Sandbox)

en: Sandbox/Testing
nl: Sandbox/Testen

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tomé en Principe

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Save
nl: Opslaan

en: Save All Changes
nl: Bewaar alle wijzigingen

en: Save All Settings
nl: Alle instellingen opslaan

en: Save Code
nl: Code opslaan

en: Save Group
nl: Groep opslaan

en: Save Level
nl: Niveau opslaan

en: Save Order
nl: Bewaar bestelling

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Save Template
nl: Template opslaan

en: Save Template and Send Email
nl: Template opslaan en e-mail verzenden

en: Search
nl: Zoeken

en: Search %s
nl: Zoeken %s

en: Search Add Ons
nl: Zoeken add-ons

en: Search Add Ons...
nl: Zoeken add-ons...

en: Search Levels
nl: Zoek soorten

en: Search Members
nl: Zoek leden

en: Search Orders
nl: Zoekvolgorde

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Search all levels
nl: Zoek alle soorten lidmaatschappen

[ctx: Search form label]
en: Search
nl: Zoeken

en: Secret Key
nl: Geheime sleutel

en: Secret Word
nl: Geheim woord

en: Security
nl: Beveiliging

en: Security Code (CVC)
nl: Verificatiecode (CVC)

en: Security Settings
nl: Beveiligingsinstellingen

en: Security check failed.
nl: Beveiligingscontrole mislukt.

en: Security error.
nl: Beveiligingsfout.

en: Security failed to check pmpro_sendwp_install_nonce
nl: Beveiliging kon pmpro_sendwp_install_nonce niet controleren

en: Select
nl: Selecteer

en: Select / Dropdown
nl: Selecteer / dropdown

en: Select a level
nl: Selecteer een niveau

en: Select a level for module access
nl: Selecteer een niveau voor module toegang

en: Select a membership level to customize this report
nl: Selecteer een lidmaatschapsniveau om dit rapport aan te passen

en: Select an email template to customize the subject and body of emails sent through your membership site. You can also disable a specific email or send a test version through this admin page.
nl: Selecteer een e-mail template om het onderwerp en de inhoud van e-mails die via je lidmaatschap site worden verzonden aan te passen. Je kunt ook een specifieke e-mail uitschakelen of een test versie verzenden via deze beheer pagina.

en: Select categories to bulk protect posts.
nl: Selecteer categorieën om berichten in bulk te beschermen.

en: Select report data to include
nl: Selecteer rapport gegevens om op te nemen

en: Select report month
nl: Selecteer rapport maand

en: Select report time period
nl: Selecteer rapport periode

en: Select report type
nl: Selecteer het type rapportage

en: Select report year
nl: Selecteer rapport jaar

en: Select the %s membership level
nl: Selecteer het %s lidmaatschap niveau

en: Select the currency for your membership site.
nl: Selecteer de valuta voor je lidmaatschap site.

en: Select the following events to listen to:
nl: Selecteer de volgende gebeurtenissen om naar te luisteren:

en: Select:
nl: Selecteer:

en: Send Email
nl: E-mail verzenden

en: Send Emails From
nl: E-mails verzenden vanaf

en: Send User Notification
nl: Gebruikersmelding versturen

en: Send a receipt for this order to:
nl: Stuur een ontvangstbewijs voor deze bestelling naar:

en: Send a test email to
nl: Verzend een test e-mail naar

en: Send members emails
nl: Zend leden e-mails

en: Send periodic sales and revenue updates from this site to the administration email address.
nl: Stuur periodieke verkoop- en inkomstenupdates vanaf deze site naar het e-mailadres van de administratie.

en: SendWP is already connected.
nl: SendWP is al verbonden.

en: Separate %s with commas
nl: Scheid %s met komma's

en: Serbia
nl: Servië

en: Services Paused
nl: Diensten onderbroken

en: Set Up Your Account
nl: Stel je account in

en: Set the duration of membership access. Note that the any future payments (recurring subscription, if any) will be cancelled when the membership expires.
nl: Bepaal de duur van het lidmaatschap. Alle toekomstige betalingen (ook periodieke betalingen, wanneer aanwezig) zullen worden geannuleerd als het lidmaatschap afloopt.

en: Set the member pricing for this level. The initial payment is collected immediately at checkout. Recurring payments, if applicable, begin one cycle after the initial payment. Changing the level price only applies to new members and does not affect existing members of this level.
nl: Stel de ledenprijzen in voor dit niveau. De eerste betaling wordt direct bij het afrekenen geïncasseerd. Terugkerende betalingen, indien van toepassing, beginnen één cyclus na de eerste betaling. Het wijzigen van de niveauprijs is alleen van toepassing op nieuwe leden en heeft geen invloed op bestaande leden van dit niveau.

en: Set up is too difficult
nl: Opzetten is te moeilijk

en: Set up the membership pages
nl: Maak de lidmaatschapspagina's op.

en: Set up your SSL certificate and payment gateway
nl: Zet de SSL certificaat en betaal gateway op

en: Set up your first membership levels from this wizard. You can set up more membership levels with additional settings later.
nl: Stel je eerste lidmaatschapsniveaus in met deze wizard. Je kan later meer lidmaatschapsniveaus met extra instellingen instellen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Setup Complete
nl: Installatie afgerond

en: Setup Wizard
nl: Installatie wizard

en: Several frontend pages are required for your Paid Memberships Pro site.
nl: Er zijn verschillende frontend-pagina's vereist voor je Betaalde Memberships Pro-site.

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Share an honest review at WordPress.org.
nl: Deel een eerlijke beoordeling op WordPress.org.

en: Share your usage data to help us improve Paid Memberships Pro. We use this data to analyze how our plugin is meeting your needs and identify new opportunities to help you create a thriving membership business. You can always visit the Advanced Settings and change this preference.
nl: Deel je gebruiksgegevens om ons te helpen Paid Memberships Pro te verbeteren. We gebruiken deze gegevens om te analyseren hoe onze plugin aan je behoeften voldoet en om nieuwe kansen te identificeren om je te helpen een bloeiend lidmaatschapsbedrijf te creëren. Je kunt altijd naar de geavanceerde instellingen gaan en deze voorkeur wijzigen.

en: Sharing non-sensitive membership site data helps us analyze how our plugin is meeting your needs and identify opportunities to improve. Can be turned off under "Advanced" Settings.
nl: Het delen van niet gevoelige lidmaatschap site gegevens helpt ons te analyseren hoe onze plugin in je behoeften voorziet en mogelijkheden tot verbetering te identificeren. Kan worden uitgeschakeld onder "Geavanceerde" instellingen.

en: Sharing non-sensitive membership site data helps us analyze how our plugin is meeting your needs and identify opportunities to improve. Read about what usage data is tracked:
nl: Door niet-gevoelige gegevens van lidmaatschapssites te delen, kunnen we analyseren hoe onze plugin aan je behoeften voldoet en mogelijkheden voor verbetering identificeren. Lees welke gebruiksgegevens worden bijgehouden:

en: Show
nl: Toon

en: Show "Member Links" Section
nl: Toon 'Member Links' sectie

en: Show "My Memberships" Section
nl: Toon 'Mijn lidmaatschappen' sectie

en: Show "Profile" Section
nl: Toon "Profiel" sectie

en: Show Billing Address Fields in PMPro Checkout Form
nl: Velden factuur adres tonen in PMPro afreken formulier

en: Show Excerpts to Non-Members?
nl: Toon fragmenten aan niet-leden?

en: Show More
nl: Meer tonen

en: Show New and Renewals
nl: Toon nieuwe en vernieuwingen

en: Show Only New
nl: Toon alleen nieuwe

en: Show Only Renewals
nl: Toon alleen vernieuwingen

en: Show Password
nl: Wachtwoord tonen

en: Show Payment Request Button for On-Site Payments
nl: Toon knop betaling aanvraag voor on site betalingen

en: Show all notifications.
nl: Bekijk alle berichten.

en: Show all settings. I want to create an advanced membership level.
nl: Toon alle instellingen. Ik wil een geavanceerd lidmaatschapsniveau aanmaken.

en: Show content to:
nl: Inhoud tonen aan:

en: Show excerpts to non-members?
nl: Samenvatting tonen aan niet leden?

en: Show field on user profile?
nl: Veld op gebruikersprofiel tonen?

en: Show fields at checkout?
nl: Velden tonen bij het afrekenen?

en: Show fields on user profile?
nl: Velden op gebruikersprofiel tonen?

en: Show no access message
nl: Toon Geen toegang bericht

en: Show only security notifications.
nl: Toon alleen beveiligingsmeldingen.

en: Show password
nl: Wachtwoord tonen

en: Sign Up
nl: Aanmelden

en: Sign Up Now
nl: Meld je nu aan

en: Sign Up for !!name!! Now
nl: Schrijf je nu in voor !!name!!

en: Signups
nl: Inschrijvingen

en: Signups and Cancellations
nl: Aanmeldingen en annuleringen

en: Signups vs. All Cancellations
nl: Aanmeldingen versus alle annuleringen

en: Signups vs. Cancellations
nl: Inschrijvingen vs. Annuleringen

en: Signups vs. Expirations
nl: Aanmeldingen versus verlopen

en: Since you already have Paid Memberships Pro installed, you can enable a "streamlined" version of LifterLMS that will let PMPro handle all checkouts, memberships, restrictions, and user fields.
nl: Omdat je Paid Memberships Pro al hebt geïnstalleerd, kun je een "gestroomlijnde" versie van LifterLMS inschakelen die PMPro alle afrekeningen, lidmaatschappen, beperkingen en gebruikersvelden laat afhandelen.

en: Single Pages
nl: Enkelvoudige pagina's

en: Single Posts
nl: Enkelvoudige berichten

en: Single word with no spaces. Underscores are allowed.
nl: Eén woord zonder spaties. Onderstrepingstekens zijn toegestaan.

en: Site Email Address (General Settings > Email OR Memberships > Settings > Email Settings)
nl: E-mailadres van de site (Algemene instellingen > E-mail OF lidmaatschappen > Instellingen > E-mailinstellingen)

en: Site Title
nl: Sitetitel

en: Site URL Change Detected
nl: Site URL verandering gedetecteerd

en: Site administrators must use the WordPress dashboard to update their email address.
nl: Sitebeheerders moeten het WordPress dashboard gebruiken om hun e-mailadres bij te werken.

en: Skip
nl: Overslaan

en: Skip the extra confirmation after users return from PayPal.
nl: Sla de extra bevestiging over nadat gebruikers terugkeren van PayPal.

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Smart Authorization failed.
nl: Slimme autorisatie is mislukt.

en: Solid Security
nl: Solide beveiliging

en: Solomon Islands
nl: Solomon eilanden

en: Somalia
nl: Somalië

en: Some Add Ons are now merged into the Paid Memberships Pro core plugin. The features of the following plugins are now included in PMPro by default. You should <strong>delete these unnecessary plugins</strong> from your site: <em><strong>%s</strong></em>.
nl: Sommige add-ons zijn nu samengevoegd met de Paid Memberships Pro core plugin. De functies van de volgende plugins zijn nu standaard opgenomen in PMPro. Je moet <strong>deze onnodige plugins verwijderen</strong> van je site: <em><strong>%s</strong></em>.

en: Some webhooks recently sent by Stripe have not been received by your website. Please ensure that you have a webhook set up in Stripe for the Webhook URL shown above with all of the listed event types active. To test an event type again, please resend the most recent webhook event of that type from the Stripe webhook settings page or wait for it to be sent again in the future.
nl: Enkele webhooks die recent door Stripe zijn verzonden, zijn niet ontvangen door je site. Zorg ervoor dat je een webhook hebt ingesteld in Stripe voor de Webhook URL die hierboven wordt weergegeven met alle vermelde gebeurtenistypen actief. Om een gebeurtenistype opnieuw te testen: verstuur het meest recente webhook gebeurtenis van dat type opnieuw vanaf de Stripe webhook instellingenpagina of wacht tot het opnieuw wordt verzonden in de toekomst.

en: Something went wrong creating plan with PayPal; missing PROFILESTATUS.
nl: Er ging iets mis bij het maken van een abonnement met PayPal; profielstatus ontbreekt.

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
nl: Er is iets fout gegaan. SendWP is niet correct geïnstalleerd.

en: Sorry to see you go
nl: Het is jammer je te zien gaan

en: Sorry, the file %s was not uploaded.
nl: Sorry, het bestand %s is niet geüpload.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
nl: Je hebt geen toestemming om deze gebruiker te bewerken.

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: South African Rand (R)
nl: Zuid-Afrikaanse Rand (R)

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nl: South Georgia en de South Sandwich Islands

en: South Korea
nl: Zuid-Korea

en: South Korean Won
nl: Zuid-Koreaanse Won

en: Spain
nl: Spanje

en: Spam Protection
nl: Spam bescherming

en: Spam Protection Disabled
nl: Spam beveiliging uitgeschakeld

en: Spam protection is currently disabled. This is not recommended. Please enable spam protection on the Security Settings page.
nl: Spam bescherming is momenteel uitgeschakeld. Dit wordt niet aanbevolen. Schakel spam bescherming in op de beveiligingsinstellingen pagina.

en: Specific Membership Levels
nl: Specifieke lidmaatschapsniveaus

en: Stand-alone credits are not allowed with this processor.
nl: Opzichzelfstaande credits zijn niet toegestaan bij deze betalingsverwerker.

en: Standard
nl: Standaard

en: Standard Add On
nl: Standaard add-on

en: Start Date
nl: Startdatum

en: Starts
nl: Begint

en: State
nl: Provincie

en: Step
nl: Stap

en: Stolen or lost card.
nl: Gestolen of verloren kaart.

en: Streamline LifterLMS
nl: Stroomlijn LifterLMS

en: Street name not found in Postal code. Check that your billing address is valid.
nl: Straatnaam niet gevonden in postcode. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Strength Indicator
nl: Sterkte indicator

en: Stripe API Version
nl: Stripe API Versie

en: Stripe Connect Settings
nl: Stripe Connect instellingen

en: Stripe Connection
nl: Stripe verbinding

en: Stripe Customer
nl: Stripe klant

en: Stripe Tax is only available when using Stripe Checkout (the Stripe-hosted payment page). You must <a target="_blank" href="%s">activate Stripe Tax</a> in your Stripe dashboard. <a target="_blank" href="%s">More information about Stripe Tax »</a>
nl: Stripe Tax is alleen beschikbaar bij gebruik van Stripe Checkout (de door Stripe gehoste betalingspagina). Je moet <a target="_blank" href="%s">Stripe Tax</a> activeren in je Stripe-dashboard. <a target="_blank" href="%s">Meer informatie over Stripe Tax »</a>

en: Stripe Webhook Debug Mode
nl: Stripe webhook foutopsporing modus

en: Stripe doesn't require billing address fields. Choose 'No' to hide them on the checkout page.<br /><strong>If No, make sure you disable address verification in the Stripe dashboard settings.</strong>
nl: Stripe vereist geen factuuradres velden. Kies 'Nee' om deze te verbergen op de afrekenpagina.<br /><strong>Indien nee, zorg er dan voor dat de adresverificatie in de Stripe dashboard instellingen uit staat.</strong>

en: Stripe integration currently does not support trial amounts greater than $0.
nl: Stripe integratie ondersteunt op dit moment geen testbedragen groter dan $0,-

en: Stripe integration does not allow billing periods longer than 1 year.
nl: Stripe integratie staat geen factureringsperioden langer dan 1 jaar toe.

en: Style Variation
nl: Stijlvariatie

en: Sub Total
nl: Subtotaal

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Submit and Check Out
nl: Stuur in en schrijf je in.

en: Submit and Confirm
nl: Bevestigen en insturen

en: Submit and Continue
nl: Indienen en doorgaan

en: Submit and Deactivate
nl: Verzenden en deactiveren

en: Submitting form
nl: Formulier verzenden

en: Subscribe to our YouTube Channel
nl: Abonneer je op ons YouTube kanaal

en: Subscribe to our YouTube Channel.
nl: Abonneer je op ons YouTube kanaal.

en: Subscription
nl: Abonnement

en: Subscription History
nl: Abonnement geschiedenis

en: Subscription ID
nl: ID abonnement

en: Subscription Information
nl: Abonnementgegevens

en: Subscription Transaction ID
nl: Abonnement transactie-ID

en: Subscription not found.
nl: Abonnement niet gevonden.

en: Subscription saved.
nl: Abonnement opgeslagen.

en: Subscription updated.
nl: Abonnement geüpdatet.

en: Subscription: %s
nl: Abonnement: %s

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Successful transaction.
nl: Succesvolle transactie.

en: Sudan
nl: Soedan

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Support License
nl: Ondersteuning licentie

en: Suspicious activity detected. Try again in a few minutes.
nl: Verdachte activiteit gedetecteerd. Probeer het over een paar minuten nog eens.

en: Svalbard and Jan Mayen
nl: Svalbard en Jan Mayen

en: Sweden
nl: Zweden

en: Swedish Krona
nl: Zweedse kroon

en: Swiss Franc
nl: Zwitserse frank

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Sync Error
nl: Sync fout

en: Sync With Gateway
nl: Synchroniseren met gateway

en: Syria
nl: Syrië

en: THIS IS A TEST EMAIL
nl: DIT IS EEN TEST E-MAIL

en: TOS Consent
nl: Servicevoorwaarden toestemming

en: TOS Consent History
nl: TOS toestemming geschiedenis

en: Taiwan New Dollars
nl: nieuwe Taiwanese dollar

en: Tajikistan
nl: Tadzjikistan

en: Tax
nl: BTW

en: Tax IDs are only collected if you have enabled Stripe Tax. Stripe only performs automatic validation for ABN, EU VAT, and GB VAT numbers. You must verify that provided tax IDs are valid during the Session for all other numbers.
nl: Belasting-ID's worden alleen verzameld als je Stripe Tax hebt ingeschakeld. Stripe voert alleen automatische validatie uit voor ABN , EU btw en GB btw nummers. Je moet controleren of de verstrekte belasting-ID's geldig zijn tijdens de sessie voor alle andere nummers.

en: Tax Rate
nl: Belastingtarief

en: Tax State
nl: Belasting staat

en: Tell us about your membership site to get up and running in 5 easy steps.
nl: Vertel ons over je lidmaatschap site om in 5 eenvoudige stappen aan de slag te gaan.

en: Template Saved
nl: Template opgeslagen

en: Terms of Service
nl: Servicevoorwaarden

en: Test Mode:
nl: Testmodus:

en: Testing Only
nl: Alleen testen

en: Text
nl: Tekst

en: Text Area
nl: Tekstgebied

en: Thai Baht
nl: Thaise baht

en: Thank you for installing our %1$s. We would like to track its usage on your site. We don't record any sensitive data, only information regarding the WordPress environment and %1$s settings, which we will use to help us make improvements to the %1$s. Tracking is completely optional.
nl: Bedankt voor het installeren van onze %1$s. We willen het gebruik ervan op je site volgen. We leggen geen gevoelige gegevens vast, alleen informatie over de WordPress omgeving en %1$s instellingen, die we zullen gebruiken om ons te helpen verbeteringen aan te brengen in de %1$s. Tracking is volledig optioneel.

en: Thank you for installing our %1$s. We'd like your permission to track its usage on your site and subscribe you to our newsletter. We won\'t record any sensitive data, only information regarding the WordPress environment and %1$s settings, which we will use to help us make improvements to the %1$s. Tracking is completely optional.
nl: Bedankt voor het installeren van onze %1$s. We willen graag je toestemming om het gebruik ervan op je site bij te houden en je te abonneren op onze nieuwsbrief. We leggen geen gevoelige gegevens vast, alleen informatie over de WordPress omgeving en %1$s instellingen, die we zullen gebruiken om ons te helpen verbeteringen aan te brengen in de %1$s. Tracking is volledig optioneel.

en: Thank you for opting in to tracking. Would you like to receive occasional news about this %s, including details of new features and special offers?
nl: Bedankt om ons te volgen. Wil je van tijd tot tijd nieuws krijgen van dit %s met details van nieuwe zaken en bijzondere aanbiedingen?

en: Thank you for your membership to %s. Your %s membership is now active.
nl: Dank je voor het lid worden van %s. Je %s is nu actief.

en: That email address is already in use. Please log in, or use a different email address.
nl: Dit e-mailadres is al in gebruik. Probeer een ander e-mailadres.

en: That post has since been updated.
nl: Dat bericht is sindsdien bijgewerkt.

en: That username is already taken. Please try another.
nl: Deze gebruikersnaam is al in gebruik. Gebruik een andere.

en: The "field" attribute is required in the pmpro_member shortcode.
nl: Het "veld" attribuut is vereist in de pmpro_member shortcode.

en: The %1$s hook has been deprecated in Paid Memberships Pro. Please use the %2$s hook instead.
nl: De %1$s hook is verouderd in Paid Memberships Pro. Gebruik in plaats daarvan de %2$s hook.

en: The %s code has been applied to your order.
nl: De %s code is toegepast op je bestelling.

en: The %s field is required.
nl: Het %s veld is verplicht.

en: The %s fields are required.
nl: De %s velden zijn verplicht.

en: The %s gateway depends on the %s PHP extension. Please enable it, or ask your hosting provider to enable it.
nl: De %s-gateway is afhankelijk van de %s PHP-extensie. Schakel deze in of vraag je hostingprovider om deze in te schakelen.

en: The %s plugin should not be network activated. Activate on each individual site's plugin page.
nl: De %s plugin mag niet door het netwerk worden geactiveerd. Activeer op de plugin-pagina van elke afzonderlijke site.

en: The <strong>total</strong> number of recurring billing cycles for this level, including the trial period (if applicable) but not including the initial payment. Set to zero if membership is indefinite.
nl: Het <strong>totaal</strong> aantal periodes die gefactureerd worden, inclusief de testperiode (indien van toepassing), maar zonder de initiele betaling. Zet op nul als het lidmaatschap oneindig is.

en: The Braintree Gateway requires PHP 5.4.45 or greater. We recommend upgrading to PHP %s or greater. Ask your host to upgrade.
nl: Voor de Braintree Gateway is PHP 5.4.45 of hoger vereist. We raden je aan te upgraden naar PHP %s of hoger. Vraag je host om te upgraden.

en: The Memberships menu has moved. Check out the new dashboard. The Membership Levels and Discount Codes pages can now be found under <a href="%s">Settings</a>.
nl: Het menu Lidmaatschappen is verplaatst. Bekijk het nieuwe dashboard. De pagina's Lidmaatschap niveaus en Kortingscodes zijn nu te vinden onder <a href="%s">Instellingen</a>.

en: The PayPal Token was lost.
nl: de PayPal token was kwijt.

en: The Stripe Gateway requires PHP 5.3.29 or greater. We recommend upgrading to PHP %s or greater. Ask your host to upgrade.
nl: Voor de Stripe Gateway is PHP 5.3.29 of hoger vereist. We raden aan te upgraden naar PHP %s of hoger. Vraag je host om te upgraden.

en: The amount to be billed one cycle after the initial payment.
nl: Het te factureren bedrag één periode na de eerste betaling

en: The authorization has already been captured.
nl: De autorisatie is al vastgelegd.

en: The authorization has already been reversed.
nl: De autorisatie is al teruggedraaid.

en: The billing details for some of your discount codes are not supported by your gateway.
nl: De factuurgegevens voor sommige van je kortingscodes worden niet ondersteund door je gateway.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Braintree.
nl: De betaalinstellingen voor sommige ldmaatschappen worden niet ondersteund door Braintree.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Payflow.
nl: De betaalinstellingen voor sommige ldmaatschappen worden niet ondersteund door Payflow.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Stripe.
nl: De betaalinstellingen voor sommige ldmaatschappen worden niet ondersteund door Stripe.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by TwoCheckout.
nl: De betaalinstellingen voor sommige ldmaatschappen worden niet ondersteund door 2Checkout.

en: The billing details for this discount code are not supported by your gateway.
nl: De factuurgegevens voor deze kortingscode worden niet ondersteund door je gateway.

en: The billing details for this level are not supported by 2Checkout. Please review the notes in the Billing Details section below.
nl: De betaalinstellingen voor dit niveau worden niet ondersteund door 2Checkout. Lees de notities bij de betaalinstellingen hieronder voor meer informatie.

en: The billing details for this level are not supported by Braintree. Please review the notes in the Billing Details section below.
nl: De betaalinstellingen voor dit niveau worden niet ondersteund door Braintree. Lees de notities bij de betaalinstellingen hieronder voor meer informatie.

en: The billing details for this level are not supported by Payflow. Please review the notes in the Billing Details section below.
nl: De betaalinstellingen voor dit niveau worden niet ondersteund door Payflow. Lees de notities bij de betaalinstellingen hieronder voor meer informatie.

en: The billing details for this level are not supported by Stripe. Please review the notes in the Billing Details section below.
nl: De betaalinstellingen voor dit niveau worden niet ondersteund door Stripe. Lees de notities bij de betaalinstellingen hieronder voor meer informatie.

en: The capture or credit is not voidable because the capture or credit information has already been submitted to your processor. Or, you requested a void for a type of transaction that cannot be voided.
nl: De vastlegging of het tegoed is niet vernietigbaar omdat de vastleg- of kredietinformatie al bij je verwerker is ingediend. Of je hebt een nietigverklaring aangevraagd voor een type transactie dat niet kan worden vernietigd.

en: The card has reached the credit limit.
nl: De kaart heeft de kredietlimiet bereikt.

en: The card type is not accepted by the payment processor.
nl: Het kaarttype wordt niet geaccepteerd door de betalingsverwerker.

en: The card type sent is invalid or does not correlate with the credit card number.
nl: Het verzonden kaarttype is ongeldig of komt niet overeen met het creditcard nummer.

en: The card was declined.
nl: De kaart is geweigerd.

en: The customer matched an entry on the processors negative file.
nl: De klant heeft een vermelding in het negatieve bestand van de processor gevonden.

en: The discount code could not be found.
nl: De kortingscode is niet gevonden

en: The discount codes with issues are highlighted below.
nl: De kortingscodes met problemen worden hieronder gemarkeerd.

en: The email address entered is in an invalid format. Please try again.
nl: Het e-mailadres is niet geldig. Probeer het nog eens.

en: The email address isn&#8217;t correct.
nl: Het e-mailadres is niet correct.

en: The email could not be sent. This site may not be correctly configured to send emails.
nl: De e-mail kan niet worden verzonden. Deze site is mogelijk niet correct geconfigureerd om e-mails te verzenden.

en: The following pages have been created for you
nl: De volgende pagina's zijn voor je aangemaakt

en: The initial amount collected at registration.
nl: Bij registratie zal de eerste betaling plaatsvinden.

en: The levels with issues are highlighted below.
nl: De niveaus met problemen zijn hieronder aangegeven.

en: The license key you entered is invalid. Please try again.
nl: De licentiesleutel die je hebt ingevoerd is ongeldig. Probeer het opnieuw.

en: The most complete member management and membership subscriptions plugin for WordPress.
nl: De meest complete plugin voor ledenbeheer en lidmaatschapsabonnementen voor WordPress.

en: The new level is %s.
nl: Het nieuwe niveau is %s.

en: The payment gateway doesn't support this credit/debit card type.
nl: De betalingsgateway ondersteunt dit type credit/debet kaart niet.

en: The price for membership is <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>.
nl: De prijs voor lidmaatschap is <strong>%1$s elke %2$d %3$s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%1$s per %2$s</strong>.
nl: De prijs voor lidmaatschap is <strong>%1$s per %2$s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s</strong> now
nl: De prijs voor lidmaatschap is nu <strong>%s</strong>

en: The referenced request id is invalid for all follow-on transactions.
nl: De aanvraag ID waarnaar wordt verwezen, is ongeldig voor alle vervolgtransacties.

en: The request ID is invalid.
nl: De aanvraag ID is ongeldig.

en: The request is missing one or more required fields.
nl: In de aanvraag ontbreken een of meer verplichte velden.

en: The requested amount exceeds the originally authorized amount.
nl: Het aangevraagde bedrag is hoger dan het oorspronkelijk toegestane bedrag.

en: The requested transaction amount must match the previous transaction amount.
nl: Het aangevraagde transactiebedrag moet overeenkomen met het vorige transactiebedrag.

en: The site administrator can manually cancel a user's membership through the WordPress admin or the member can cancel their own membership through your site. This email is sent to the member as confirmation of a cancelled membership.
nl: De sitebeheerder kan het lidmaatschap van een gebruiker handmatig annuleren via de WordPress beheerder of het lid kan zijn eigen lidmaatschap annuleren via je site. Deze e-mail wordt naar het lid verzonden als bevestiging van een opgezegd lidmaatschap.

en: The site administrator can manually cancel a user's membership through the WordPress admin or the member can cancel their own membership through your site. This email is sent to the site administrator as confirmation of a cancelled membership.
nl: De sitebeheerder kan het lidmaatschap van een gebruiker handmatig annuleren via de WordPress beheerder of het lid kan zijn eigen lidmaatschap annuleren via je site. Deze e-mail wordt naar de site beheerder verzonden als bevestiging van een opgezegd lidmaatschap.

en: The site administrator can manually update a user's membership level through the WordPress admin. This email notifies the member of the level update.
nl: De sitebeheerder kan het lidmaatschapsniveau van een gebruiker handmatig bijwerken via de WordPress beheerder. Deze e-mail stelt het lid op de hoogte van de niveau update.

en: The site administrator can manually update a user's membership level through the WordPress admin. This email notifies the site administrator of the level update.
nl: De sitebeheerder kan het lidmaatschapsniveau van een gebruiker handmatig bijwerken via de WordPress beheerder. Deze e-mail stelt de sitebeheerder op de hoogte van de niveau update.

en: The transaction has already been settled or reversed.
nl: De transactie is al vereffend of ongedaan gemaakt.

en: There are JavaScript errors on the page. Please contact the webmaster.
nl: Er zijn JavaScript fouten op deze pagina. Neem contact op met de websitebeheerder.

en: There are many ways you can help support Paid Memberships Pro.
nl: Er zijn veel manieren waarop je Paid Memberships Pro kan ondersteunen.

en: There is a problem with your CyberSource merchant configuration.
nl: Er is een probleem met je CyberSource merchant configuratie.

en: There is no account with that username or email address.
nl: Er is geen account met die gebruikersnaam of dat e-mailadres.

en: There was a potential issue while setting the 'Profile Start Date' for a user's subscription at checkout. PayPal does not allow one to set a Profile Start Date further than 1 year out. Typically, this is not an issue, but sometimes a combination of custom code or add ons for PMPro (e.g. the Prorating or Auto-renewal Checkbox add ons) will try to set a Profile Start Date out past 1 year in order to respect an existing user's original expiration date before they checked out. The user's information is below. PMPro has allowed the checkout and simply restricted the Profile Start Date to 1 year out with a possible additional free Trial of up to 1 year. You should double check this information to determine if maybe the user has overpaid or otherwise needs to be addressed. If you get many of these emails, you should consider adjusting your custom code to avoid these situations.
nl: Er was een mogelijk probleem bij het instellen van de 'Profielstartdatum' voor het abonnement van een gebruiker bij het afrekenen. PayPal staat niet toe dat een Profielstartdatum meer dan 1 jaar later wordt ingesteld. Meestal is dit geen probleem, maar soms een combinatie van aangepaste code of add-ons voor PMPro (bijv. de pro rata of automatische verlenging selectievak add-ons) zal proberen een startdatum van het profiel uit te stellen na 1 jaar om de oorspronkelijke vervaldatum van een bestaande gebruiker te respecteren voordat hij uitcheckte. PMPro hebt de betaling toegestaan ​​en de startdatum van het profiel beperkt tot 1 jaar met een mogelijke aanvullende gratis proefperiode van maximaal 1 jaar. Controleer deze informatie om te bepalen of de gebruiker mogelijk te veel hebt betaald of anderszins moet worden betaald. aan de orde. Als je veel van deze e-mails ontvangt, kan je overwegen je aangepaste code aan te passen om deze situaties te voorkomen.

en: There was a problem logging you out.
nl: Er is een probleem opgetreden bij het uitloggen.

en: There was a problem updating your password
nl: Er is een probleem opgetreden bij het bijwerken van je wachtwoord

en: There was a problem with your username or password.
nl: Er is een probleem met je gebruikersnaam of wachtwoord.

en: There was an error deleting the webhook.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van de webhook.

en: There was an error removing the membership level for user with ID=%d. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
nl: Er was een fout bij het verwijderen van het lidmaatschapsniveau voor gebruiker met ID=%d. Je wil je betaal gateway controleren om te zien of hun abonnement nog actief is.

en: There was an error setting up your account. Please contact us.
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van je account. Neem contact met ons op.

en: There was an issue validating your license key: %s
nl: Er is een probleem op met het valideren van de je licentiesleutel: %s

en: There was an unexpected error regarding your email. Please try again
nl: Er is een onverwachte fout opgetreden met betrekking tot je e-mail. Probeer het opnieuw

en: There were errors updating the level values:
nl: Er zijn fouten opgetreden bij het bijwerken van de niveau instellingen:

en: These are users who were created during the Paid Memberships Pro checkout process but haven't yet completed checkout or performed any other action on your site. You should periodically delete users from this list if the Registered date is more than a few days old.
nl: Dit zijn gebruikers die zijn aangemaakt tijdens het afreken proces van Paid Memberships Pro, maar nog niet hebben afgerekend of enige andere actie hebben uitgevoerd op jouw site. Je zou periodiek gebruikers van deze lijst moeten verwijderen als de registratie datum meer dan een paar dagen oud is.

en: This Month
nl: Deze maand

en: This Week
nl: Deze week

en: This Year
nl: Dit jaar

en: This content is for members only. Visit the site and log in/register to read.
nl: Deze inhoud is alleen voor leden. Bezoek de site en log in/registreer je om de inhoud te lezen.

en: This debug information for your Paid Memberships Pro installation can assist you in getting support.
nl: Deze foutopsporingsinformatie voor je Paid Memberships Pro installatie kan je helpen bij het verkrijgen van ondersteuning.

en: This discount code does not apply to this membership level.
nl: De kortingscode is niet van toepassing op dit type lidmaatschap.

en: This discount code expired on %s.
nl: De kortingscode verloopt op %s

en: This discount code goes into effect on %s.
nl: De kortingscode treedt in werking op %s

en: This discount code is no longer valid.
nl: De kortingscode is niet langer geldig.

en: This discount code is okay.
nl: De kortingscode is oké.

en: This email is already registered, please choose another one.
nl: Deze e-mail is al geregistreerd, kies een andere.

en: This email is automatically generated by your WordPress site and sent to your Administration Email Address set under Settings > General in your WordPress dashboard.
nl: Deze e-mail wordt automatisch gegenereerd door je WordPress site en verzonden naar het e-mailadres van je beheer dat is ingesteld onder Instellingen> Algemeen in je WordPress dashboard.

en: This email is sent out if a recurring payment has failed for a member, usually due to an expired or cancelled credit card. This email is sent to the site administrator.
nl: Deze e-mail wordt verzonden als een terugkerende betaling is mislukt voor een lid, meestal vanwege een verlopen of geannuleerde creditcard. Deze e-mail wordt naar de sitebeheerder gestuurd.

en: This email is sent out if a recurring payment has failed, usually due to an expired or cancelled credit card. This email is sent to the member to allowing them time to update payment information without a disruption in access to your site.
nl: Deze e-mail wordt verzonden als een terugkerende betaling is mislukt, meestal vanwege een verlopen of geannuleerde creditcard. Deze e-mail wordt naar het lid gestuurd om hen de tijd te geven om de betalingsinformatie bij te werken zonder de toegang tot je site te verstoren.

en: This email is sent to the admin as confirmation of a refunded payment. The email is sent after your membership site receives notification of a successful payment refund through your gateway.
nl: Deze e-mail wordt naar de beheerder verzonden als bevestiging van een gerestitueerde betaling. De e-mail wordt verzonden nadat je lidmaatschapssite een melding heeft ontvangen van een succesvolle terugbetaling van de betaling via je gateway.

en: This email is sent to the member as confirmation of a refunded payment. The email is sent after your membership site receives notification of a successful payment refund through your gateway.
nl: Deze e-mail wordt naar het lid verzonden als bevestiging van een gerestitueerde betaling. De e-mail wordt verzonden nadat je lidmaatschapssite een melding heeft ontvangen van een succesvolle terugbetaling van de betaling via je gateway.

en: This email is sent to the member each time a new subscription payment is made.
nl: Deze e-mail wordt naar het lid verzonden telkens wanneer een nieuwe abonnementsbetaling wordt gedaan.

en: This email is sent to the member when their expiration date is approaching, at an interval based on the term of the membership.
nl: Deze e-mail wordt naar het lid verzonden wanneer de vervaldatum nadert, met een interval op basis van de duur van het lidmaatschap.

en: This email is sent to the member when their membership expires.
nl: Deze e-mail wordt naar het lid verzonden wanneer het lidmaatschap afloopt.

en: This email is sent to the site administrator when an attempted membership checkout requires additional customer authentication.
nl: Deze e-mail wordt naar de sitebeheerder verzonden wanneer een poging tot lidmaatschapscontrole aanvullende klantauthenticatie vereist.

en: This email is sent to the user when an attempted membership checkout requires additional customer authentication.
nl: Deze e-mail wordt naar de gebruiker verzonden wanneer een poging tot het afrekenen van een lidmaatschap aanvullende klantverificatie vereist.

en: This email is sent when a member's payment method will be expiring soon. This allows the member to update their payment method before a payment failure, which may result in lost access to member features.
nl: Deze e-mail wordt verzonden wanneer de betalingsmethode van een lid binnenkort verloopt. Hierdoor kan het lid zijn betaalmethode updaten voordat een betaling mislukt, wat kan leiden tot verlies van toegang tot ledenfuncties.

en: This email is sent when there is a general message that needs to be communicated to the site administrator.
nl: Deze e-mail wordt verzonden wanneer er een algemeen bericht is dat moet worden doorgegeven aan de sitebeheerder.

en: This gateway is for membership sites with Free levels or for sites that accept payment offline.
nl: Deze gateway is voor lidmaatschapssites met gratis niveaus of voor sites die offline betaling accepteren.

en: This gateway option is in beta. Some functionality may not be available. Please contact Paid Memberships Pro with any issues you run into. <strong>Please be sure to upgrade Paid Memberships Pro to the latest versions when available.</strong>
nl: Deze gateway optie is in beta. Sommige functionaliteiten zijn wellicht nog niet beschikbaar. Neem a.u.b. contact op met Paid Membership Pro over eventuele issues die je ervaart. <strong>Zorg ervoor dat de laatste update van Paid Memberships Pro is geinstalleerd. </strong>

en: This is a membership confirmation welcome email sent to a new member or to existing members that change their level and complete a paid checkout on the site.
nl: Dit is een welkomstmail ter bevestiging van het lidmaatschap die wordt verzonden naar een nieuw lid of naar bestaande leden die hun niveau wijzigen en een betaalde afrekening op de site voltooien.

en: This is a membership confirmation welcome email sent to a new member or to existing members that change their level using the "%s (Pay by Check)" gateway.
nl: Dit is een welkomstmail voor bevestiging van het lidmaatschap die wordt verzonden naar een nieuw lid of naar bestaande leden die hun niveau wijzigen via de "%s (Betalen per cheque)" gateway.

en: This is a membership confirmation welcome email sent to a new member or to existing members that change their level when the level has no charge.
nl: Dit is een welkomstmail ter bevestiging van het lidmaatschap die wordt verzonden naar een nieuw lid of naar bestaande leden die hun niveau wijzigen wanneer het niveau gratis is.

en: This is a test order used with the PMPro Email Templates addon.
nl: Dit is een testbestelling die wordt gebruikt met de PMPro E-mail Templates add-on.

en: This is the closing message included in every email sent to members and the site administrator through Paid Memberships Pro.
nl: Dit is het slotbericht dat is opgenomen in elke e-mail die via Paid Memberships Pro naar leden en de sitebeheerder wordt verzonden.

en: This is the membership confirmation email sent to the site administrator for every membership checkout that has no charge.
nl: Dit is de e-mail ter bevestiging van het lidmaatschap die naar de sitebeheerder wordt verzonden voor elke gratis lidmaatschapsafrekening.

en: This is the membership confirmation email sent to the site administrator for every membership checkout using the "%s (Pay by Check)" gateway.
nl: Dit is de bevestigingsmail voor het lidmaatschap die naar de site beheerder wordt gestuurd bij elke lidmaatschapsafhandeling via de "%s (Betalen per cheque)" gateway.

en: This is the membership confirmation email sent to the site administrator for every paid membership checkout on the site.
nl: Dit is de e-mail ter bevestiging van het lidmaatschap die naar de sitebeheerder wordt verzonden voor elke betaling van een betaald lidmaatschap op de site.

en: This is the opening message included in every email sent to members and the site administrator through Paid Memberships Pro.
nl: Dit is het openingsbericht dat is opgenomen in elke e-mail die via Paid Memberships Pro naar leden en de sitebeheerder wordt verzonden.

en: This membership does not expire.
nl: Dit lidmaatschap vervalt niet.

en: This membership will expire on %s.
nl: Dit lidmaatschap verloopt op %s.

en: This post is already protected for this level because it is within a category that requires membership.
nl: Dit bericht is al beschermd voor dit niveau, omdat het binnen een categorie valt dat lidmaatschap nodig heeft.

en: This subscription is not recurring. So you don't need to update your billing information.
nl: Er zijn geen betalingen meer nodig voor dit lidmaatschap. Het is dus niet nodig om de betaalinformatie te updaten.

en: This webpage is being served over HTTP, but the Stripe Payment Request Button will only work on pages being served over HTTPS. To resolve this, you must <a target="_blank" href="%s" title="Configuring WordPress to Always Use HTTPS/SSL">set up WordPress to always use HTTPS</a>.
nl: Deze webpagina wordt bediend via HTTP, maar de Stripe Payment Request knop werkt alleen op pagina's die via HTTPS worden bediend. Om dit op te lossen, moet je <a target="_blank" href="%s" title="Configuring WordPress to Always Use HTTPS/SSL">WordPress instellen om altijd HTTPS te gebruiken</a>.

en: This website has additional user fields that are set up with code. Coded fields cannot be edited here and will show in addition to the fields set up on this page.
nl: Deze site heeft extra gebruikersvelden die zijn ingesteld met code. Gecodeerde velden kunnen hier niet worden bewerkt en worden weergegeven naast de velden die op deze pagina zijn ingesteld.

en: This will be generated when you save.
nl: Dit wordt gegenereerd bij het opslaan.

en: This will disconnect all sites using this Stripe account from Stripe in test mode only.
nl: Dit verbreekt de verbinding tussen alle sites die gebruik maken van dit Stripe account en Stripe alleen in testmodus.

en: This will disconnect all sites using this Stripe account from Stripe. Users will not be able to complete membership checkout or update their billing information. Existing subscriptions will not be affected at the gateway, but new recurring orders will not be created in this site.
nl: Dit zal alle sites die gebruik maken van dit Stripe account loskoppelen van Stripe. Gebruikers zullen geen lidmaatschap betalingen kunnen voltooien of hun factuurgegevens kunnen updaten. Bestaande abonnementen zullen niet worden beïnvloed bij de gateway, maar nieuwe terugkerende bestellingen zullen niet worden aangemaakt op deze site.

en: To
nl: Naar

en: To adjust the frequency of this message or disable these emails completely, you can <a %s>update the "Activity Email Frequency" setting here</a>.
nl: Om de frequentie van deze berichten aan te passen of te verbergen, kan je hier <a %s> "de e-mail frequentie" aanpassen</a>.

en: To delete all PMPro data from the database, set to Yes, deactivate PMPro, and then click to delete PMPro from the plugins page.
nl: Als je alle PMPro-gegevens uit de database wilt verwijderen, stelt je Ja in, deactiveert je PMPro en klikt je vervolgens op om PMPro van de pluginspagina te verwijderen.

en: To fully integrate with 2Checkout, be sure to use the following for your INS URL and Approved URL
nl: Om volledig te integreren met 2Checkout, moet je het volgende voor je INS-URL en goedgekeurde URL gebruiken

en: To fully integrate with Authorize.net, be sure to set your Silent Post URL to
nl: Voor volledige integratie met Authorize.net, stel je de Silent Post in op

en: To fully integrate with Braintree, be sure to set your Web Hook URL to
nl: Voor volledige integratie met Braintree, stel je de Web Hook in op

en: To fully integrate with PayPal, be sure to set your IPN Handler URL to
nl: Voor volledige integratie met PayPal, stel je de IPN Handler URL in op

en: To hide ads in your template code, use code like the following
nl: Om de advertenties in je template code te verbergen gebruik je de volgende code

en: Today
nl: Vandaag

en: Toggle orders by price for %s
nl: Toggle bestellingen op prijs voor %s

en: Total
nl: Totaal

en: Total Paid
nl: Totaal betaald

en: Total:
nl: Totaal:

en: Total: %s
nl: Totaal: %s

en: Transaction IDs
nl: Transactie ID's

en: Transaction Key
nl: Transactie sleutel

en: Transaction Security Key
nl: Transaction Security Sleutel

en: Translation Dashboard
nl: Vertalingen Dashboard

en: Trial
nl: Proefversie

en: Trial Billing Amount
nl: Kosten testperiode

en: Trial membership that captures recurring payment info at checkout.
nl: Proeflidmaatschap dat informatie over terugkerende betalingen vastlegt bij het afrekenen.

en: Trial pricing has been applied to the first %d payments.
nl: Probeertarief is toegevoegd aan de eerste %d betaling.

en: Trial pricing has been applied to the first payment.
nl: Proefperiode prijzen zijn toegepast op de eerste betaling.

en: Trinidad and Tobago
nl: Trinidad en Tobago

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Turkey
nl: Turkije

en: Turkish Lira
nl: Turkse lira

en: Turks and Caicos Islands
nl: Turks- en Caicoseilanden

en: U.S. Virgin Islands
nl: Amerikaanse Maagdeneilanden

en: US Armed Forces
nl: Amerikaanse strijdkrachten

en: US only. If values are given, tax will be applied for any members ordering from the selected state. For non-US or more complex tax rules, use the %s.
nl: Alleen voor Verenigde Staten. Als er waarden worden opgegeven, wordt er belasting geheven voor alle leden die in de geselecteerde staat bestellen. Gebruik de %s voor niet-Amerikaanse of complexere belastingregels.

en: Uganda
nl: Oeganda

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: Ukrainian Hryvnia (&#8372;)
nl: Oekraïense Hryvnia (&#8372;)

en: Unable to access .htaccess file
nl: Kan geen toegang krijgen tot het .htaccess bestand

en: Unable to add/update user fields for this member
nl: Kan geen gebruikersvelden toevoegen/updaten voor dit lid

en: Unable to verify or correct address. Check that your billing address is valid.
nl: Kan adres niet verifiëren of corrigeren. Controleer of je factuuradres geldig is.

en: Uninstall PMPro on deletion?
nl: PMPro verwijderen bij verwijdering?

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koningkrijk

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: United States Minor Outlying Islands
nl: Kleine afgelegen eilanden van de Verenigde Staten

en: Unknown Member
nl: Onbekend lid

en: Unknown email address. Check again or try your username.
nl: Onbekend e-mailadres. Opnieuw controleren of probeer je gebruikersnaam.

en: Unknown error generating account. Please contact us to set up your membership.
nl: Onbekende fout bij het maken van het account. Neem contact met ons op om je lidmaatschap in te stellen.

en: Unknown error.
nl: Onbekende fout.

en: Unknown error: Authorization failed.
nl: Onbekende fout: Autorisatie niet gelukt.

en: Unknown error: Initial payment failed.
nl: Onbekende fout: Initiële betaling is niet gelukt.

en: Unknown error: Payment failed.
nl: Onbekende fout: Betaling niet gelukt.

en: Unsupported character set. Verify the character set that you are using to process transactions.
nl: Niet-ondersteunde tekenset. Controleer de tekenset die je gebruikt om transacties te verwerken.

en: Update Billing Info
nl: Update factuurgegevens

en: Update Member
nl: Lid updaten

en: Update Now
nl: Update nu

en: Update Plugin
nl: Update plugin

en: Update Profile
nl: Profiel bijwerken

en: Update complete.
nl: Update voltooid.

en: Update my primary domain and reactivate all services
nl: Mijn primaire domein updaten en alle diensten opnieuw activeren

en: Updates Required
nl: Updates vereist

en: Updates are processing. This may take a few minutes to complete.
nl: Updates zijn bezig met verwerken. Dit kan enkele minuten duren om te voltooien.

en: Updating Paid Memberships Pro
nl: Bijwerken Paid Memberships Pro

en: Upgrade For Support
nl: Upgrade voor ondersteuning

en: Use Sessions
nl: Gebruik sessies

en: Use WordPress Default
nl: WordPress standaard gebruiken

en: Use reCAPTCHA?
nl: Gebruik reCAPTCHA?

en: Use the placeholder variable <code>%1$s</code> in your checkout <a href="%2$s" title="Edit Membership Email Templates">email templates</a> to include this information.
nl: Gebruik de plaatshouder variabele <code>%1$s</code> in je afrekenen <a href="%2$s" title="E-mail templates voor lidmaatschap bewerken">e-mailtemplates</a> om deze informatie op te nemen.

en: Use the placeholder variables below to customize your member and admin emails with specific user or membership data.
nl: Gebruik de onderstaande variabelen als plaatshouders om je e-mails voor leden en beheerders aan te passen met specifieke gebruikers- of lidmaatschapsgegevens.

en: User
nl: Gebruiker

en: User Display Name
nl: Weergavenaam gebruiker

en: User Email
nl: E-mailadres gebruiker

en: User Fields
nl: Gebruikersvelden

en: User ID
nl: Gebruikers ID

en: User ID not found.
nl: Gebruikers ID niet gevonden

en: User Info
nl: Gebruikersinfo

en: User fields can be added to the membership checkout form, the frontend user profile edit page, and for admins only on the Edit Member and Edit User screens.
nl: Gebruikersvelden kunnen worden toegevoegd aan het afrekenformulier voor lidmaatschap, de bewerkingspagina van het profiel aan de voorkant en alleen voor beheerders op de schermen Bewerk lid en Bewerk gebruiker.

en: User is not logged in.
nl: Gebruiker is niet ingelogd.

en: User not found.
nl: Gebruiker niet gevonden.

en: User requested cancellation
nl: Gebruiker heeft annulering aangevraagd

en: User updated.
nl: Gebruiker geüpdatet.

en: User: %1$s<br />Email: %2$s<br />Membership Level: %3$s<br />Order #: %4$s<br />Original Profile Start Date: %5$s<br />Adjusted Profile Start Date: %6$s<br />Trial Period: %7$s<br />Trial Frequency: %8$s<br />
nl: Gebruiker: %1$s<br /> E-mail: %2$s<br /> Lidmaatschapsniveau: %3$s<br /> Bestelnummer: %4$s<br /> Oorspronkelijke profielbegindatum: %5$s<br /> Aangepaste startdatum van profiel: %6$s<br /> Proefperiode: %7$s<br /> Proeffrequentie: %8$s<br />

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username (required)
nl: Gebruikersnaam (verplicht)

en: Username or Email Address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Users
nl: Gebruikers

en: Uses
nl: Gebruik

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Validate Key
nl: Sleutel valideren

en: Variable Reference
nl: Variabele referentie

en: Vatican
nl: Vaticaanstad

en: Vendor
nl: Verkoper

en: Verification steps confirmed. Your payment is processing.
nl: Verificatiestappen bevestigd. Je betaling wordt verwerkt.

en: Video: Membership Levels
nl: Video: Lidmaatschapsniveaus

en: Vietnamese Dong
nl: Vietnamese dong

en: View
nl: Bekijken

en: View Active Members With This Level
nl: Bekijk actieve leden met dit niveau

en: View Advanced Settings
nl: Bekijk geavanceerde instellingen

en: View All
nl: Bekijk alles

en: View All Members
nl: Bekijk alle leden

en: View All Orders
nl: Alle bestellingen bekijken

en: View Details
nl: Bekijk details

en: View Members
nl: Bekijk leden

en: View Membership Levels
nl: Bekijk lidmaatschapsniveaus

en: View More
nl: Bekijk meer

en: View Order
nl: Bestelling bekijken

en: View Orders
nl: Bekijk bestellingen

en: View PMPro Documentation
nl: Bekijk PMPro documentatie

en: View Paid Memberships Pro documentation in a new tab
nl: Bekijk de documentatie van Paid Memberships Pro in een nieuwe tab

en: View Plans and Pricing
nl: Abonnementen en prijzen bekijken

en: View Signups and Cancellations Report
nl: Bekijk aanmeldingen en annuleringen rapport

en: View Subscription
nl: Abonnement weergeven

en: View Subscriptions
nl: Abonnementen bekijken

en: View Support License Options
nl: Bekijk ondersteuning licentie opties

en: View Your Membership Account &rarr;
nl: Bekijk je accountgegevens &rarr;

en: View Your SendWP Account
nl: Bekijk je SendWP-account

en: View all orders for this subscription
nl: Bekijk alle bestellingen voor dit abonnement

en: View and Edit Member
nl: Lid bekijken en bewerken

en: View at Checkout
nl: Bekijk bij afrekenen

en: View available Add Ons
nl: Beschikbare add-ons bekijken

en: View docs
nl: Docs bekijken

en: View on GitHub
nl: Bekijk op GitHub

en: View payment settings
nl: Bekijk betaalinstellingen

en: View plans and pricing for Paid Memberships Pro optional licenses in a new tab
nl: Bekijk de abonnementen en prijzen voor optionele licenties van Paid Memberships Pro in een nieuwe tab

en: View the Homepage &rarr;
nl: Bekijk de homepage &rarr;

en: View the full %s report
nl: Bekijk het volledige %s rapport

en: View your %s membership account
nl: Bekijk je %s lidmaatschap account

en: View: My Access
nl: Weergeven: mijn toegang

en: View: No Access
nl: Bekijken: geen toegang

en: View: With Access
nl: Weergave: met toegang

en: Views
nl: Weergaven

en: Views Data
nl: Weergavegegevens

en: Visit Customer Support Forum
nl: Bezoek het klanten ondersteuningsforum

en: Visit the PMPro <a href="%s" target="_blank">Membership Account</a> page to confirm that your account is active and to find your license key.
nl: Bezoek de PMPro <a href="%s" target="_blank">Lidmaatschapsaccount</a> pagina om te bevestigen dat je account actief is en om je licentiesleutel te vinden.

en: Visits
nl: Bezoeken

en: Visits Data
nl: Bezoekgegevens

en: Visits, Views, and Logins
nl: Bezoeken, weergaves, en logins

en: WARNING: A level was set with both a recurring billing amount and an expiration date. You only need to set one of these unless you really want this membership to expire after a specific time period. For more information, <a target="_blank" rel="nofollow noopener" href="%s">see our post here</a>.
nl: WAARSCHUWING: er is een niveau ingesteld met zowel een terugkerend factuurbedrag als een vervaldatum. Je hoeft er maar één in te stellen, tenzij je echt wil dat dit lidmaatschap na een bepaalde periode verloopt. Voor meer informatie, <a target="_blank" rel="nofollow noopener" href="%s">zie ons bericht hier</a>.

en: WARNING: This level is set with both a recurring billing amount and an expiration date. You only need to set one of these unless you really want this membership to expire after a certain number of payments. For more information, <a target="_blank" rel="nofollow noopener" href="%s">see our post here</a>.
nl: WAARSCHUWING: dit niveau is ingesteld met zowel een terugkerend factuurbedrag als een vervaldatum. Je hoeft er maar één in te stellen, tenzij je echt wil dat dit lidmaatschap verloopt na een bepaald aantal betalingen. Voor meer informatie, <a target="_blank" rel="nofollow noopener" href="%s">zie ons bericht hier</a>.

en: Wallis and Futuna
nl: Wallis en Futuna

en: We can't detect any product information. This is most probably because you have not included the code snippet.
nl: We kunnen geen productinformatie detecteren. Dit komt waarschijnlijk omdat je het codefragment niet hebt opgenomen.

en: We detected you have pages assigned for Paid Memberships Pro, this option is disabled.
nl: We hebben ontdekt dat je pagina's hebt toegewezen voor Paid Memberships Pro, deze optie is uitgeschakeld.

en: We have detected that you are using a custom checkout page template for Paid Memberships Pro. This was recently changed and may need to be updated in order to display correctly.
nl: We hebben vastgesteld dat je een aangepaste template voor afrekenpagina's gebruikt voor betaalde lidmaatschappen Pro. Dit is onlangs gewijzigd en moet mogelijk worden bijgewerkt om correct weer te geven.

en: We have detected you previously connected to Stripe, to change your Stripe account please adjust it in the "Payment Gateway & SSL" settings.
nl: We hebben gedetecteerd dat je voorheen verbonden was met Stripe, om je Stripe account te wijzigen pas dit aan in de "Betaal gateway & SSL" instellingen.

en: We recommend upgrading to PHP %s or greater. Ask your host to upgrade.
nl: We raden aan te upgraden naar PHP %s of hoger. Vraag je host om te upgraden.

en: We will automatically create frontend pages for your levels, checkout, account management, and more.
nl: We zullen automatisch frontend pagina's aanmaken voor je levels, afrekenen, accountbeheer en meer.

en: Webhook History
nl: Webhook geschiedenis

en: Webhook Status
nl: Webhook status

en: Webhook URL
nl: Webhook-URL

en: Webhook creation failed. Please refresh and try again.
nl: Het maken van de webhook is mislukt. Vernieuw en probeer opnieuw.

en: Webhook creation failed. You might already have a webhook set up.
nl: Maken van webhook is mislukt. Mogelijk hebt je al een webhook ingesteld.

en: Week(s)
nl: Week(weken)

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Weeks
nl: Weken

en: Welcome
nl: Welkom

en: Welcome to Paid Memberships Pro
nl: Welkom bij Paid Memberships Pro

en: Welcome to Your New Membership Site
nl: Welkom op je nieuwe lidmaatschap site

en: Welcome, %s
nl: Welkom, %s

en: Western Sahara
nl: Westelijke Sahara

en: What should be done with the PMPro Membership data for these users?
nl: Wat moet er met de PMPro lidmaatschap gegevens van deze gebruikers gebeuren?

en: What type of membership level do you want to create?
nl: Welk type lidmaatschapsniveau wil je creëren?

en: What type of membership site are you creating?
nl: Wat voor soort lidmaatschap site ben je aan het maken?

en: What's next?
nl: Wat is het volgende?

en: When logged in, we use cookies to track some of your activity on our site including logins, visits, and page views.
nl: Wanneer we zijn ingelogd, gebruiken we cookies om een ​​deel van je activiteit op onze site bij te houden, inclusief aanmeldingen, bezoeken en paginaweergaven.

en: Which levels will this code apply to?
nl: Op welke niveaus is deze code van toepassing?

en: With a Discount Code
nl: Met een kortingscode

en: Within a Date Range
nl: Binnen een periode

en: Within a Level
nl: Binnen een niveau

en: Within a Status
nl: Binnen een status

en: WordPress Toolbar
nl: WordPress toolbar

en: Working
nl: Werkend

en: Year
nl: jaar

en: Year to Date
nl: Jaar tot op heden

en: Year(s)
nl: ja(a)r(en)

en: Years
nl: jaren

en: Yes
nl: Ja

en: Yes (only admins)
nl: Ja (alleen beheerders)

en: Yes (with JavaScript redirects)
nl: Ja (met JavaScript redirects)

en: Yes - All memberships.
nl: Ja voor alle lidmaatschappen

en: Yes - Allow usage of Paid Memberships Pro to be tracked.
nl: Ja - toestaan dat het gebruik van Paid Memberships Pro wordt bijgehouden.

en: Yes - Delete all PMPro Data.
nl: Ja - Verwijder alle PMPro-gegevens.

en: Yes - Enable Spam Protection
nl: Ja - Spambescherming inschakelen

en: Yes - Only members will see restricted posts/pages in searches and archives.
nl: Ja, alleen leden zullen beprekte berichten en pagina's in de zoekresultaten en archieven zien.

en: Yes - Show excerpts.
nl: Ja - Toon samenvattingen.

en: Yes - Some LifterLMS features are disabled.
nl: Ja - sommige functies van LifterLMS zijn uitgeschakeld.

en: Yes Please
nl: Ja graag

en: Yes, I will be collecting payments for my memberships.
nl: Ja, ik zal de betalingen voor mijn lidmaatschappen innen.

en: Yes, collect tax IDs.
nl: Ja, verzamel belastingnummers.

en: Yes, generate the required plugin pages for me. (Recommended)
nl: Ja, genereer de vereiste plugin pagina's voor mij. (Aanbevolen)

en: You are already signed in.
nl: Je bent al ingelogd.

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to update your billing information for a different account, <a href="%s">log out now</a>.
nl: Je bent ingelogd als <strong>%s</strong>. Als je je factuurgegevens wilt updaten voor een andere account, <a href="%s">log dan nu uit</a>.

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to use a different account for this membership, <a href="%s">log out now</a>.
nl: Je bent ingelogd als <strong>%s</strong>.Als je een ander account wilt gebruiken voor dit lidmaatschap, <a href="%s">log je nu uit</a>.

en: You are now logged out.
nl: Je bent nu uitgelogd.

en: You can also try searching:
nl: Je kan ook zoeken:

en: You do not have an active membership. <a href='%s'>Choose a membership level.</a>
nl: Je hebt geen actief lidmaatschap. <a href='%s'>Kies een lidmaatschapsniveau.</a>

en: You do not have permission to perform this action.
nl: Je hebt geen toestemming om deze actie uit te voeren.

en: You do not have permissions to perform this action.
nl: Je hebt geen rechten om deze actie uit te voeren.

en: You must <a href="%s">set up a Payment Gateway</a> before any payments will be processed.
nl: Je moet<a href="%s">een Payment Gateway instellen</a> voordat betalingen doorgevoerd kunnen worden.

en: You must complete these steps for both the Sandbox/Testing and Live/Production modes if you intend to use Stripe for testing.
nl: Je moet deze stappen uitvoeren voor zowel de sandbox/testing en live/productie modus als je van abonnement bent om Stripe te gebruiken om te testen.

en: You must enter a valid PMPro %s License Key under Settings > PMPro License to update this add on.
nl: Je moet een geldige PMPro %s licentiesleutel invoeren onder Instellingen > PMPro licentie om deze add-on te updaten.

en: You must have a <a href="https://www.paidmembershipspro.com/pricing/?utm_source=wp-admin&utm_pluginlink=addon_update">valid PMPro %s License Key</a> to update PMPro %s add ons.
nl: Je moet een <a href="https://www.paidmembershipspro.com/pricing/?utm_source=wp-admin&utm_pluginlink=addon_update">geldige PMPro %s licentiesleutel</a> hebben om PMPro %s add-ons te kunnen updaten.

en: You must have a <a target="_blank" href="https://www.paidmembershipspro.com/pricing/?utm_source=wp-admin&utm_pluginlink=bulkupdate">valid PMPro %s License Key</a> to update PMPro %s add ons. The following plugins will not be updated:
nl: Je moet een <a target="_blank" href="https://www.paidmembershipspro.com/pricing/?utm_source=wp-admin&utm_pluginlink=bulkupdate">geldige PMPro %s licentiesleutel</a> hebben om PMPro %s add-ons te updaten. De volgende plugins worden niet geüpdatet:

en: You requested a credit for a capture that was previously voided.
nl: Je hebt een tegoed aangevraagd voor een opname die eerder was geannuleerd.

en: You will need to create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to %s.
nl: Je dient een  "Abonnement" te creëren in je Braintree dashboard met dezelfde instellingen en de "Abonnement ID" ingesteld op %s.

en: You've entered an invalid email address.
nl: Je hebt een ongeldig e-mailadres ingevoerd.

en: Your %s membership has been cancelled.
nl: Je %s lidmaatschap is geannuleerd.

en: Your <strong>%1$s</strong> key is active. %1$s accounts include access to documentation and free downloads.
nl: Je sleutel <strong>%1$s</strong> is actief. %1$s accounts bieden toegang tot documentatie en gratis downloads.

en: Your Profile
nl: Je profiel

en: Your Publishable Key appears incorrect.
nl: Jouw Publishable Key lijkt incorrect.

en: Your Site URL starts with https:// and so PMPro will allow your entire site to be served over HTTPS.
nl: Je site-URL begint met https:// en dus zal PMPro toestaan ​​dat je hele site via HTTPS wordt aangeboden.

en: Your advanced settings have been updated.
nl: Je geavanceerde instellingen zijn opgeslagen.

en: Your billing information cannot be updated at this time.
nl: Je factureringsgegevens kunnen momenteel niet worden bijgewerkt.

en: Your billing information has been updated at !!sitename!!
nl: Je factuurgegevens zijn bijgewerkt bij !!sitename!!

en: Your billing information has been updated at %s
nl: Je factureringsgegevens zijn bijgewerkt op %s

en: Your current membership will be used for any membership level data.
nl: Je huidige lidmaatschap wordt gebruikt voor gegevens op lidmaatschapsniveau.

en: Your current password is incorrect.
nl: Je huidige wachtwoord is onjuist.

en: Your domain could not be registered with Apple to enable Apple Pay. Please try <a target="_blank" href="%s" title="Apple Pay Settings Page in Stripe">registering your domain manually from the Apple Pay settings page in Stripe</a>.
nl: Je domein kon niet bij Apple worden geregistreerd om Apple Pay in te schakelen. Probeer<a target="_blank" href="%s" title="Apple Pay Settings Page in Stripe">om je domein handmatig te registreren vanaf de Apple Pay instellingen pagina in Stripe</a>.

en: Your email addresses do not match. Please try again.
nl: De e-mailadressen zijn niet gelijk. Probeer het nog eens.

en: Your license is invalid or expired.
nl: Je licentiesleutel is ongeldig of verlopen.

en: Your membership at !!sitename!! has been CANCELLED
nl: Je lidmaatschap bij !!sitename!! is GEANNULEERD

en: Your membership at !!sitename!! has been changed
nl: Je lidmaatschap bij !!sitename!! is veranderd

en: Your membership at !!sitename!! has ended
nl: Je lidmaatschap bij !!sitename!! is beëindigd

en: Your membership at !!sitename!! will end soon
nl: Je lidmaatschap bij !!sitename!! zal snel eindigen

en: Your membership at %s has been CANCELLED
nl: Je lidmaatschap bij %s is GEANNULEERD

en: Your membership at %s has been changed
nl: Je lidmaatschap bij %s is gewijzigd

en: Your membership at %s has ended
nl: Je lidmaatschap bij %s is beëindigd

en: Your membership at %s will end soon
nl: Je lidmaatschap bij %s verloopt binnenkort

en: Your membership confirmation for !!sitename!!
nl: Je lidmaatschapsbevestiging voor !!sitename!!

en: Your membership confirmation for %s
nl: Je lidmaatschap bevestiging voor %s

en: Your membership has been cancelled.
nl: Je lidmaatschap is ingetrokken.

en: Your membership site is ready.
nl: Je lidmaatschap site is klaar.

en: Your membership site made <strong>%1$s</strong> in revenue %2$s.
nl: Je lidmaatschapssite heeft <strong>%1$s</strong> aan inkomsten %2$s behaald.

en: Your order has been refused.
nl: Je order is geweigerd.

en: Your page settings have been updated.
nl: Je pagina-instellingen zijn bijgewerkt.

en: Your password has been updated.
nl: Je wachtwoord is bijgewerkt.

en: Your password has successfully been updated.
nl: Je wachtwoord is succesvol bijgewerkt.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
nl: Je wachtwoord reset link lijkt ongeldig. Hieronder kun je een nieuwe link aanvragen.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
nl: Je wachtwoord reset link is verlopen. Hieronder kun je een nieuwe link aanvragen.

en: Your passwords do not match. Please try again.
nl: Je wachtwoorden zijn niet gelijk. Probeer opnieuw.

en: Your payment gateway can accept many currencies and automatically convert payments for you.
nl: Je betaling gateway kan vele valuta accepteren en automatisch betalingen voor je omzetten.

en: Your payment settings have been updated.
nl: Je betalingsinstellingen zijn geuppdate.

en: Your payment subscription is managed by PayPal. Please <a href="https://www.paypal.com">login to PayPal here</a> to update your billing information.
nl: Je betalingsabonnement wordt beheerd door PayPal. <a href="https://www.paypal.com">Log hier in op PayPal</a> om je factuurgegevens te updaten.

en: Your previous order has not yet been processed. Submitting your payment again will cause a separate charge to be initiated.
nl: Je vorige bestelling is nog niet verwerkt. Als je je betaling opnieuw indient, worden er afzonderlijke kosten in rekening gebracht.

en: Your profile has been updated.
nl: Je profiel is bijgewerkt.

en: Your reset password key is expired, please request a new key from the password reset page.
nl: Je sleutel voor het opnieuw instellen van het wachtwoord is verlopen. Vraag een nieuwe sleutel aan via de pagina voor het opnieuw instellen van het wachtwoord.

en: Your reset password key is invalid.
nl: Je wachtwoordsleutel voor opnieuw instellen is ongeldig.

en: Your site is connected to SendWP.
nl: Je site is verbonden met SendWP.

en: Your site is using legacy API keys to authenticate with Stripe.
nl: Je site gebruikt verouderde API sleutels om te verifiëren met Stripe.

en: Your trial at %s is ending soon
nl: Je testperiode bij %s verloopt binnenkort

en: Your user field settings have been updated.
nl: Je gebruikersveldinstellingen zijn bijgewerkt.

en: Your webhook is enabled.
nl: Je webhook is ingeschakeld.

en: Your&nbsp;Level
nl: Je&nbsp;Niveau

en: [%1$s] PMPro Activity for %2$s: %3$s
nl: [ %1$s] PMPro-activiteit voor %2$s: %3$s

en: abbreviation, e.g. "PA"
nl: afkorting, b.v. "PA"

en: and
nl: en

en: at
nl: op

[ctx: block description]
en: Dynamic form that allows the current logged in member to edit their default user profile information and any custom user profile fields.
nl: Dynamisch formulier waarmee het huidige ingelogde lid hun standaard gebruikersprofielinformatie en eventuele aangepaste gebruikersprofielvelden kan bewerken.

[ctx: block description]
en: Dynamic form that allows users to complete free registration or paid checkout for the selected membership level.
nl: Dynamisch formulier waarmee gebruikers gratis registratie of betaalde afrekening voor het geselecteerde lidmaatschapsniveau kunnen voltooien.

[ctx: block description]
en: Dynamic form that allows users to log in or recover a lost password. Logged in users can see a welcome message with the selected custom menu.
nl: Dynamisch formulier waarmee gebruikers kunnen login of een verloren wachtwoord herstellen. Ingelogde gebruikers zien een welkomstbericht met het geselecteerde aangepaste menu.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section that displays a confirmation message and purchase information for the active member immediately after membership registration and checkout.
nl: Dynamische pagina sectie die een bevestigingsbericht en aankoopinformatie toont voor het actieve lid direct na registratie van het lidmaatschap en de betaling.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section that displays a list of all orders (purchase history) for the active member. Each order can be selected and viewed in full detail.
nl: Dynamische paginasectie die een lijst toont van alle bestellingen (aankoopgeschiedenis) voor het actieve lid. Elke bestelling kan worden geselecteerd en in detail worden bekeken.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section that displays a list of membership levels and pricing, linked to membership checkout. To reorder the display, navigate to Memberships > Settings > Levels.
nl: Dynamische pagina sectie die een lijst van lidmaatschapsniveaus en prijzen toont, gekoppeld aan de lidmaatschapsafrekening. Om de weergave te herordenen, navigeer naar Lidmaatschappen > Instellingen > Niveaus.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section that displays a list of the last 5 membership orders for the active member.
nl: Dynamische paginasectie die een lijst toont van de laatste 5 lidmaatschapsbestellingen voor het actieve lid.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section that displays custom links available for the active member only. This block is only visible if other Add Ons or custom code have added links.
nl: Dynamische pagina sectie die aangepaste links toont die alleen beschikbaar zijn voor het actieve lid. Dit blok is alleen zichtbaar als andere add-ons of aangepaste code links hebben toegevoegd.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section that displays the member's profile as read-only information with a link to edit fields or change their password.
nl: Dynamische pagina sectie die het profiel van het lid toont als alleen-lezen informatie met een link om velden te bewerken of hun wachtwoord te wijzigen.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section to display the member's active membership information with links to view all membership options, update billing information, and change or cancel membership.
nl: Dynamische pagina sectie om de actieve lidmaatschapsinformatie van het lid te tonen met links om alle lidmaatschapsopties te bekijken, factuurgegevens te updaten en het lidmaatschap te wijzigen of op te zeggen.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section to display the member's billing information. Members can update their subscription payment method from this form.
nl: Dynamische paginasectie om de factuurgegevens van het lid te tonen. Leden kunnen hun betaalmethode voor het abonnement updaten via dit formulier.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section to display the selected sections of the Membership Account page including Memberships, Profile, Orders, and Member Links. These sections can also be added via separate blocks.
nl: Dynamische paginasectie om de geselecteerde secties van de Lidmaatschapsaccountpagina te tonen, inclusief Lidmaatschappen, Profiel, Bestellingen en Ledenlinks. Deze secties kunnen ook worden toegevoegd via afzonderlijke blokken.

[ctx: block description]
en: Dynamic page section where members can cancel their membership and active subscription if applicable.
nl: Dynamische pagina sectie waar leden hun lidmaatschap en actieve abonnement kunnen opzeggen indien van toepassing.

[ctx: block description]
en: Inserts a button that links directly to membership checkout for the selected level.
nl: Voegt een knop in die direct linkt naar de afrekenpagina voor het geselecteerde niveau.

[ctx: block keyword]
en: access
nl: toegang

[ctx: block keyword]
en: active
nl: actief

[ctx: block keyword]
en: billing
nl: facturering

[ctx: block keyword]
en: block visibility
nl: blok zichtbaarheid

[ctx: block keyword]
en: button
nl: knop

[ctx: block keyword]
en: buy
nl: kopen

[ctx: block keyword]
en: checkout
nl: afrekenen

[ctx: block keyword]
en: conditional
nl: voorwaardelijk

[ctx: block keyword]
en: content
nl: inhoud

[ctx: block keyword]
en: credit card
nl: creditcard

[ctx: block keyword]
en: custom field
nl: aangepast veld

[ctx: block keyword]
en: description
nl: beschrijving

[ctx: block keyword]
en: exclude
nl: uitsluiten

[ctx: block keyword]
en: expiration
nl: verval

[ctx: block keyword]
en: fields
nl: velden

[ctx: block keyword]
en: form
nl: formulier

[ctx: block keyword]
en: hidden
nl: verborgen

[ctx: block keyword]
en: hide
nl: verbergen

[ctx: block keyword]
en: history
nl: geschiedenis

[ctx: block keyword]
en: invoice
nl: factuur

[ctx: block keyword]
en: level
nl: niveau

[ctx: block keyword]
en: log in
nl: logingen

[ctx: block keyword]
en: lost password
nl: wachtwoord vergeten

[ctx: block keyword]
en: member
nl: lid

[ctx: block keyword]
en: membership
nl: lidmaatschap

[ctx: block keyword]
en: membership excluded
nl: lidmaatschap uitgesloten

[ctx: block keyword]
en: membership level
nl: lidmaatschapsniveau

[ctx: block keyword]
en: membership required
nl: lidmaatschap vereist

[ctx: block keyword]
en: name
nl: naam

[ctx: block keyword]
en: order
nl: bestelling

[ctx: block keyword]
en: password reset
nl: wachtwoord opnieuw instellen

[ctx: block keyword]
en: payment method
nl: betaalmethode

[ctx: block keyword]
en: price
nl: prijs

[ctx: block keyword]
en: pricing
nl: prijzen

[ctx: block keyword]
en: pricing table
nl: prijstabel

[ctx: block keyword]
en: private
nl: privé

[ctx: block keyword]
en: profile
nl: profiel

[ctx: block keyword]
en: purchase
nl: kopen

[ctx: block keyword]
en: purchases
nl: aankopen

[ctx: block keyword]
en: quick link
nl: snelkoppeling

[ctx: block keyword]
en: receipt
nl: ontvangst

[ctx: block keyword]
en: require
nl: vereisen

[ctx: block keyword]
en: restrict
nl: beperken

[ctx: block keyword]
en: sell
nl: verkopen

[ctx: block keyword]
en: success
nl: succes

[ctx: block keyword]
en: terminate
nl: beëindigen

[ctx: block keyword]
en: text
nl: tekst

[ctx: block keyword]
en: user
nl: gebruiker

[ctx: block keyword]
en: user fields
nl: gebruikersvelden

[ctx: block title]
en: Content Visibility Block
nl: Inhoud zichtbaarheidsblok

[ctx: block title]
en: Level Description
nl: Niveau beschrijving

[ctx: block title]
en: Level Expiration
nl: Niveau vervaldatum

[ctx: block title]
en: Level Name
nl: Niveau naam

[ctx: block title]
en: Level Price
nl: Niveau prijs

[ctx: block title]
en: Login Form
nl: Login formulier

[ctx: block title]
en: PMPro Page: Account (Full)
nl: PMPro pagina: Account (volledig)

[ctx: block title]
en: PMPro Page: Billing
nl: PMPro pagina: Facturatie

[ctx: block title]
en: PMPro Page: Cancel
nl: PMPro pagina: annuleren

[ctx: block title]
en: PMPro Page: Confirmation
nl: PMPro pagina: bevestiging

[ctx: block title]
en: Single Membership Level
nl: Enkel lidmaatschapsniveau

en: click here to let us generate them for you
nl: Klik hier om ze door ons te laten genereren

en: decimal, e.g. "0.06"
nl: decimaal, bijv. "0,06"

en: deleted
nl: verwijderd

en: e.g. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.
nl: bijv. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.

en: e.g. Visa, MasterCard, AMEX, etc
nl: bijv. Visa, MasterCard, AMEX, etc.

en: edit
nl: bewerken

en: edit page
nl: Bewerk pagina

en: ending in
nl: Eindigt op

en: every
nl: elke

en: filter by
nl: filter op

en: for
nl: voor

en: for the first
nl: voor de eerste

en: getfile.php Usage
nl: getfile.php gebruik

en: last month
nl: vorige maand

en: last week
nl: vorige week

en: missing
nl: ontbrekend

en: multisite only
nl: Alleen voor multisite

en: none
nl: geen

en: optional
nl: optioneel

en: or the Membership Account block
nl: of blokkeer het Lidmaatschapsaccount

en: or the Membership Billing block
nl: of blokkeer het lidmaatschap facturering

en: or the Membership Cancel block
nl: of blokkeer het lidmaatschap annuleren

en: or the Membership Checkout block
nl: of blokkeer het lidmaatschap uitchecken

en: or the Membership Confirmation block
nl: of blokkeer de lidmaatschap bevestiging

en: or the Membership Levels block
nl: of blokkeer het Lidmaatschapsniveau

en: reCAPTCHA Secret Key
nl: reCAPTCHA geheime sleutel

en: reCAPTCHA Site Key
nl: reCAPTCHA site sleutel

en: reCAPTCHA Version
nl: reCAPTCHA versie

en: reCAPTCHA failed. (%s) Please try again.
nl: reCAPPTCHA mislukt. (%s) Probeer het nog eens.

en: restricting WordPress content here
nl: beperk WordPress inhoud hier

en: single member dashboard
nl: dashboard voor enkel lid

en: subscription payments
nl: Abonnementsbetalingen

en: theme
nl: thema

en: unlimited
nl: ongelimiteerd

en: v3 - Invisible
nl: v3 - Onzichtbaar

en: view page
nl: Bekijk pagina

en: view the Initial Setup Video and Docs.
nl: bekijk de eerste installatievideo en documenten.

en: yesterday
nl: gisteren
